6. rujna 2019.

2nd Conference on Machine Learning for Gravitational Waves, Geophysics and Control Systems and 3rd g2net MC Meeting

U Rijeci 11. i 12. rujna 2019., na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, s početkom u 09:00 sati održat će se konferencija “2nd Conference on Machine Learning for Gravitational Waves, Geophysics and Control Systems”.

Gravitacijske valove teorijski je predvidio Albert Einstein 1916. godine, dok su eksperimentalno dokazani 2015. godine te predstavljaju veliku prekretnicu u području fizike. S druge strane, u području računarstva kroz proteklih nekoliko godina ostvaren je veliki napredak u umjetnoj inteligenciji i dubokom učenju. Tijekom susreta znanstvenici iz 20 europskih zemalja koji sudjeluju u projektu prezentirat će svoja istraživanja vezana uz korištenje dubokog učenja u analizi i obradi podataka iz astronomije i geofizike. Ulaz na konferenciju je slobodan. Konferencija se održava na engleskom jeziku, a više o samom programu može se pronaći na stranicama Tehničkog fakulteta.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

danas

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

danas

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.