27. studenoga 2019.

Analiza slučaja masovne robotizacije kontejnerskih luka

Alumni Klub Tehničkog fakulteta u Rijeci zajedno sa IEEE Young Professionals Hrvatska i IEEE Studentskim ogrankom Sveučilišta u Rijeci organizira predavanje Damira Medveda, M.SC. na temu: Analiza slučaja masovne robotizacije kontejnerskih luka.

Predavanje će održati Damir Medved, M.SC., koji će prezentirati iskustva tvrtke „Ericsson Nikola Tesla“ na navedenom polju te pobliže pojasniti kako funkcioniraju moderne luke bez ljudi.
Predavanje će se dotaknuti sve većeg utjecaja AI, IoT i 5G tehnologije na promjenu tradicionalnih poslovnih procesa u kompanijama.

Kratki životopis predavača:

Damir Medved is a manager for business development in new areas and chief consultant to Ericsson Nikola Tesla, dealing with topics such as smart cities, broadband networks, the influence of robotics and artificial intelligence on the development of society and the creation of new products in these domains. He also participates in the work of international standardization bodies on the topic of smart cities. He leads the establishment of the Center for Competence for Smart Cities in Rijeka (Innovation Cluster with 20 Partners), and also operates in a number of civil society associations with a goal to promote and preserve local heritage, ecology and the promotion of new technologies in these areas. In 2017 he was proclaimed a volunteer of the year in the City of Rijeka.

Damir Medved has 25+ years of ICT experience in CEE/SEE Europe with:

- AI, Blockchain, SmartCity strategies

- NGOSS & GIS enterprise-grade projects management, systems design & development

- EMEA business development

- Telecom NGOSS portfolio definition

- NGOSS Product development.

Predavanje je besplatno i nije se potrebno prethodno prijaviti.

Datum i vrijeme: 02.12.2019. s početkom u 15 h. Mjesto predavanja: Tehnički fakultet Rijeka, predavaona P4.

Više o Alumni TFR-a: https://www.facebook.com/Alumni.klub.RITEH/

Više o IEEE SB Univ of Rijeka: https://www.facebook.com/ieeesbrijeka/

Više o IEEE YP Hrvatska: https://www.facebook.com/IEEEYPCroatia/

Veselimo se vašem dolasku.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

18. travnja 2024.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

18. travnja 2024.

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.