9. travnja 2018.

Festival znanosti 2018. godine

Kreće 16. Festival znanosti.

Naglašena tema 16. po redu Festivala znanosti su „Otkrića“ . Festival znanosti održava se u više od 20 gradova Hrvatske. U Rijeci Festival znanosti ima više od 150 događanja, koja će se održavati na 23 lokacije, a svojim bogatim programom obuhvatit će sve uzraste.

Organizator Festivala znanosti je udruga „Zlatni rez“,  a suorganizatori: Prirodoslovni muzej Rijeka, Akademsko astronomsko društvo Rijeka, Društvo matematičara i fizičara, Udruga za razvoj visokoga školstva Universitas i Sveučilišna knjižnica Rijeka. Glavni pokrovitelj Festivala znanosti je Sveučilište u Rijeci, koje ove godine obilježava 45. obljetnicu.

Ukoliko ne stignete ni na jednu manifestaciju iz našeg bogatog programa, svakako možete posjetiti info-štand Festivala znanosti na Korzu od 11. – 20. travnja 2018. od 10.00 do 15.00 sati

Otvorenje Festivala znanosti upriličit će se u ponedjeljak,  16. travnja 2018., u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke s početkom u 11.00 sati, nakon čega slijedi tribina udruge Universitas

„Eureka u svakome od nas“.

Detaljan program Festivala u cijeloj Hrvatskoj nalazi se na www.festivalznanosti.hr

Veselimo se susretu!

Jučer

Zajednički izborni kolegiji u 2018./2019. ak. god.

Objavljen je popis zajedničkih izbornih kolegija Sveučilišta u Rijeci i njegovih sastavnica koje studenti, pored izbornih kolegija na matičnoj instituciji, mogu izabrati u ljetnom i zimskom semestru 2018./2019. akademske godine.

My First Conference 2018

My First Conference 2018 na Pomorskom fakultetu u Rijeci.

Rujan 2018
      17. rujna 2018.

Pripremni seminar iz programiranja - prijave

Prijave na Pripremni seminar iz programiranja dostupne su putem poveznice

17. rujna 2018.

Donacija tvrtke GME

Tvrtka GME uslužni obrt iz Sunje donirala je opremu te izvela elektromontažne radove u sklopu laboratorija za elektronergetiku, čime je dovršen funkcionalan, pokazni model distribucijske transformatorske stanice 10/0,4 kV. Veliko hvala cjelokupnoj GME ekipi!

14. rujna 2018.

Natječaj za odabir studenta-asistenta

za potporu studentima s invaliditetom na Sveučilištu u Rijeci tijekom zimskog semestra ak. god. 2018./2019.

11. rujna 2018.

Obavijest o održavanju javnog izlaganja o rezultatima istraživanja

Nikola Lopac, mag. ing. el., student poslijediplomskog sveučilišnog studija održat će javno izlaganje o rezultatima svojih istraživanja pri radu na doktorskoj disertaciji u četvrtak 20. rujna u 09.30 sati u prostoriji U3.