25. studenoga 2016.

Izv. prof.dr.sc.Tihana Galinac Grbac primila iznimno priznanje

Izv. prof.dr.sc.Tihana Galinac Grbac među 50 najutjecajnijih žena hrvatskog ICT-a

Na ICT GOLD AWARDS konferenciji održanoj u zagrebačkom hotelu Esplanade u organizaciji tehnološkog poslovnog portala IT BIZ CRUNCH i tehnološke medijske kuće VIDI, među 50 najutjecajnijih žena hrvatskih informacijsko komunikacijskih tehnologija (ICT) uvrštena je profesorica Tihana Galinac Grbac sa Zavoda za računarstvo našeg fakulteta. Ovo iznimno priznanje primila je kao jedna od samo 9 žena iz akademske zajednice i jedina s našeg sveučilišta. Odabir je napravio žiri od 18 članova iz poznatih hrvatskih tvrtki, znanstvenika te hrvatskih medijskih kuća. Cilj ovog izbora  je istaknuti značaj žena u ICT industriji, a odabrane žene su predsjednice ili članice predsjedništva uprava hrvatskih ICT kompanija, osnivačice uspješnih start-up tvrtki te znanstvenice s ponajvećim brojem radova i projekata u području ICT-a.

Tihana Galinac Grbac  priznanje je dobila zahvaljujući brojnim nacionalnim i europskim projektima, uključujući projekt Evolving Software Systems: Analysis and Innovative Approaches to Smart Management - EVOSOFT financiran od Hrvatske zaklade za znanost (HRZZ), suradnjama s istaknutim znanstvenicima s prestižnih europskih znanstvenih institucija, kao i hrvatskim ICT kompanijama, te desetak radova u vrhunskim međunarodnim znanstvenim časopisima i više od 40 radova na važnim međunarodnim konferencijama iz ICT-a.

Više informacija o ICT GOLD AWARDS i nagradi TOP 50 ICT Women Croatia te popis nagrađenih može se naći na poveznicama:

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

18. travnja 2024.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

18. travnja 2024.

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.