30. studenoga 2018.

JOB.FAIR na Tehničkom fakultetu u Rijeci

Manifestacija Job.Fair je po drugi puta održana na Tehničkom fakultetu u Rijeci 23. studenog 2018. godine

Dana 23.11.2018. godine na Tehničkom fakultetu u Rijeci održana je druga po redu JOB.FAIR manifestacija koja je obuhvatila prezentacije laboratorija Tehničkog fakulteta, prezentacije studija i prezentacije partnerskih tvrtki s kojima Tehnički fakultet surađuje na znanstvenostručnim projektima.

I ove godine, kroz interaktivna izlaganja putem izložbenih prostora u auli Fakulteta i zasebnih prezentacija u učionicama, svoju djelatnost je našim studentima i ostalim zainteresiranim posjetiteljima predstavio čak 21 privredni subjekt i to: HEP d.d. iz Zagreba, DANIELI-SYSTEC d.o.o. iz Labina, INETEC d.o.o. iz Zagreba, INFOBIP d.o.o. iz Vodnjana, NAVIS CONSULT d.o.o. iz Rijeka, TSI d.o.o. iz Rijeke, AITAC d.o.o. iz Kastva, Klimaoprema d.d. iz Samobora, ABB d.o.o. iz Zagreba, PK-Palfinger Kran d.o.o. iz Škrljeva, Coadria d.o.o. iz Rijeke (iOLAP), ELCON GERATEBAU d.o.o. iz Rijeke, Combis d.o.o. iz Zagreba, Visage Technologies d.o.o. iz Zagreba, BAT Adria Cluster, Mep d.o.o. iz Rijeke, IHC Engineering Croatia d.o.o. iz Rijeke, FINCANTIERI S.p.A. iz Trsta, Italija, ADB Safegate iz Graza, Austrija, MONTELEKTRO iz Kastva i INA – Industrija nafte d.d. iz Zagreba.

Po prvi puta su na Job.Fair-u Tehničkog fakulteta održana dva popularna predavanja koja su za studente Fakulteta i srednjoškolce koji su se došli upoznati s našim Fakultetom, pripremili g. Ratko Mutavdžić, direktor za cloud servise u Microsoftu na temu „Tehnologije i znanja za budućnost“ i g. Mladen Maras, direktor Sektora razvoja i implementacije aplikativnih rješenja u COMBISu na temu  „BigData & AI: Što veliki znaju o nama malima“.

Nakon lanjskog uspjeha, manifestacija je ponovno uspješno povezala predstavnike gospodarstvenika i studente Fakulteta kao buduće mlade stručnjake koji će uskoro biti u potrazi za svojim prvim zaposlenjem i daljnjim profesionalnim uspjesima. Manifestacija je također omogućila i budućim generacijama studenata, sadašnjim učenicima srednjih škola, koji su posjetili laboratorije Fakulteta uvid u moderan i poticajan način studiranja, ali i prednosti koje diploma Tehničkog fakulteta pruža na tržištu rada gdje su inženjeri tehničkih struka i dalje deficitarno zanimanje.

U pripremu ovogodišnjeg Job.Fair-a i Dana otvorenih laboratorija uloženo je puno promišljanja, vremena i truda, te nismo propustili trajno zabilježiti atmosferu samog događaja kroz fotografije koje na najbolji način opisuju raznovrsnu ponudu i zanimljivosti ove manifestacije.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.