7. siječnja 2021.

LUMEN Week: Otvorenje najvećeg studentskog natjecanja

U novoj godini eSTUDENT donosi ti najveće studentsko natjecanje koje objedinjuje široki raspon atraktivnih područja – LUMEN. Predstavljanje partnera održat će se tijekom LUMEN Weeka na panel raspravama od 12. do 15. siječnja 2021. godine.

Paneli će se održavati putem Zoom platforme, a gledatelji će se moći prijaviti putem forme. Također, panel rasprave prenosit će se uživo putem službenih LUMEN Facebook stranica: Business, Data Science, Development i Engineering.

Natjecanje u novom svjetlu

Prošle godine u eSTUDENTu došlo je do rebrandinga te su natjecanja dobila novi naziv,  vizualni identitet i koncept koje se sastoji od četiri područja. Tako je LUMEN Business naslijedio Case Study Competition, natjecanje u rješavanju poslovnih slučajeva koje zadaju ovogodišnji partneri. Pomoću umjetne inteligencije, statističkih metoda i strojnog učenja studenti na LUMEN Data Scienceu, koji je zamijenio natjecanje Mozgalo, mogu poboljšati svoja znanja predikcije, analitičkog razmišljanja, matematike i računalnih znanosti. Prijašnje natjecanje App Start Contest preimenovano je u LUMEN Development čiji je cilj izraditi inovativne web i mobilne aplikacije s kojima se studenti mogu istaknuti na tržištu rada. Umjesto Elektroboja platformu je upotpunio LUMEN Engineering, natjecanje u izradi jedinstvenih rješenja iz područja elektrotehnike i računarstva. Svako područje individualno je natjecanje na LUMEN platformi u kojima studenti rade u timovima.

Što te očekuje na otvorenju?

Svaki partner imat će priliku predstaviti svoje poduzeće i sudjelovati u raspravama koje se dotiču brojnih tema poput: prosječni radni dan u poduzeću, suradnja sa studentima, prilagodbe u COVID-19 pandemiji, komentiranje ovogodišnjih slučajeva koje će kasnije poduzeće predstaviti i slično. Osim panela održat će se i Q&A u kojem studenti mogu postaviti pitanja poduzećima te interaktivni kviz u kojem možeš osvojiti razne nagrade. Prijaviti se mogu svi studenti s visokih učilišta i sveučilišta, neovisno o predznanju i usmjerenju.

Bright minds, bright ideas

Kako bi studenti postigli svoj puni potencijal, tijekom natjecanja održavat će se razne zajedničke  radionice i predavanja te pojedinačne konzultacije s mentorima. Osim novih poznanstva i korisnog iskustva, studenti mogu osvojiti i novčane nagrade. Kroz rješavanje slučajeva postaju kvalitetniji i kompetentniji kandidati budućim poslodavcima te im se otvara mogućnost za razne nenovčane prilike poput prakse i pripravništva. Predajom rješenja studenti dobivaju certifikat kao potvrdu sudjelovanja na natjecanju, a finalisti potvrdu o prolasku u finale.

Prijave za LUMEN Development i LUMEN Engineering kreću od sljedećeg tjedna 12. i 13. siječnja , a LUMEN Data Science i LUMEN Business u ožujku 2021.

Prijavi se te poslušaj što vodeća poduzeća imaju za reći o aktualnim temama svakog područja iz prve ruke. Pridruži nam se u ovogodišnjoj LUMEN avanturi!

Za više informacija prati našu internetsku stranicu i službenu LUMEN Facebook stranicu

danas

Meni od 25. do 29. siječnja 2021.

20. siječnja 2021.

Uvodno predavanje IEEE SB Rijeka

IEEE Studentski ogranak Sveučilišta u Rijeci će organizirati online meeting u kojem je cilj potražiti nove, mlade i ambiciozne studente koji su spremni biti dio najveće međunarodne neprofitne profesionalne organizacije te upoznati studenete sa radom samog IEEE-a.

19. siječnja 2021.

OBAVIJEST - Upis kolegija u ljetni semestar ak.god. 2020./2021.

Upisi će se obavljati na daljinu („on-line”) ISVU-studomat aplikacijom i elektroničkom poštom u ponedjeljak 22.02. i utorak 23.02.2021.

18. siječnja 2021.

Poziv na edukativne aktivnosti AZVO-a u 2021. godini

Agencija za znanost i visoko obrazovanje (AZVO) u 2021. godini nastavlja u okviru projekta SKAZVO, financiranog sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda, organizirati edukativne aktivnosti namijenjene djelatnicima visokih učilišta i studentima

15. siječnja 2021.

Posjet studenata brodogradnje 3. MAJU

U okviru kolegija Oprema broda i Oprema broda ST, studenti preddiplomskog studija brodogradnje posjetili su brodogradilište 3.MAJ.

15. siječnja 2021.

Odluka o dodjeli Nagrade za transfer znanja 2020.

Zaklade Sveučilišta u Rijeci donjela je Odluku o dodjeli Nagrade za transfer znanja 2020. https://www.zaklada.uniri.hr/zaklada/32599-2/