7. siječnja 2021.

LUMEN Week: Otvorenje najvećeg studentskog natjecanja

U novoj godini eSTUDENT donosi ti najveće studentsko natjecanje koje objedinjuje široki raspon atraktivnih područja – LUMEN. Predstavljanje partnera održat će se tijekom LUMEN Weeka na panel raspravama od 12. do 15. siječnja 2021. godine.

Paneli će se održavati putem Zoom platforme, a gledatelji će se moći prijaviti putem forme. Također, panel rasprave prenosit će se uživo putem službenih LUMEN Facebook stranica: Business, Data Science, Development i Engineering.

Natjecanje u novom svjetlu

Prošle godine u eSTUDENTu došlo je do rebrandinga te su natjecanja dobila novi naziv,  vizualni identitet i koncept koje se sastoji od četiri područja. Tako je LUMEN Business naslijedio Case Study Competition, natjecanje u rješavanju poslovnih slučajeva koje zadaju ovogodišnji partneri. Pomoću umjetne inteligencije, statističkih metoda i strojnog učenja studenti na LUMEN Data Scienceu, koji je zamijenio natjecanje Mozgalo, mogu poboljšati svoja znanja predikcije, analitičkog razmišljanja, matematike i računalnih znanosti. Prijašnje natjecanje App Start Contest preimenovano je u LUMEN Development čiji je cilj izraditi inovativne web i mobilne aplikacije s kojima se studenti mogu istaknuti na tržištu rada. Umjesto Elektroboja platformu je upotpunio LUMEN Engineering, natjecanje u izradi jedinstvenih rješenja iz područja elektrotehnike i računarstva. Svako područje individualno je natjecanje na LUMEN platformi u kojima studenti rade u timovima.

Što te očekuje na otvorenju?

Svaki partner imat će priliku predstaviti svoje poduzeće i sudjelovati u raspravama koje se dotiču brojnih tema poput: prosječni radni dan u poduzeću, suradnja sa studentima, prilagodbe u COVID-19 pandemiji, komentiranje ovogodišnjih slučajeva koje će kasnije poduzeće predstaviti i slično. Osim panela održat će se i Q&A u kojem studenti mogu postaviti pitanja poduzećima te interaktivni kviz u kojem možeš osvojiti razne nagrade. Prijaviti se mogu svi studenti s visokih učilišta i sveučilišta, neovisno o predznanju i usmjerenju.

Bright minds, bright ideas

Kako bi studenti postigli svoj puni potencijal, tijekom natjecanja održavat će se razne zajedničke  radionice i predavanja te pojedinačne konzultacije s mentorima. Osim novih poznanstva i korisnog iskustva, studenti mogu osvojiti i novčane nagrade. Kroz rješavanje slučajeva postaju kvalitetniji i kompetentniji kandidati budućim poslodavcima te im se otvara mogućnost za razne nenovčane prilike poput prakse i pripravništva. Predajom rješenja studenti dobivaju certifikat kao potvrdu sudjelovanja na natjecanju, a finalisti potvrdu o prolasku u finale.

Prijave za LUMEN Development i LUMEN Engineering kreću od sljedećeg tjedna 12. i 13. siječnja , a LUMEN Data Science i LUMEN Business u ožujku 2021.

Prijavi se te poslušaj što vodeća poduzeća imaju za reći o aktualnim temama svakog područja iz prve ruke. Pridruži nam se u ovogodišnjoj LUMEN avanturi!

Za više informacija prati našu internetsku stranicu i službenu LUMEN Facebook stranicu

16. rujna 2021.

Pripremni seminar za brucoše iz programiranja 2021.

Pozivamo studente prvih godina Tehničkog fakulteta u Rijeci da se prijave na Pripremi seminar iz programiranja od 27. do 30 rujna 2021 godine. Broj sudionika je ograničen te će po popunjavanju ovaj formular biti će zatvoren za ispunjavanje.

Uputa za studente nove korisnike - Autotrolej - mjesečne karte

NOVI KORISNICI ILI KORISNICI KOJI RADE IZMJENE (nevažeća kartica, promjena zone) studenti koji ne posjeduju RCC karticu odnosno do sada nisu ostvarivali studentska prava ili moraju napraviti izmjenu zona moraju doći na prodajno mjesto gdje će im se izraditi kartica i upisati potrebne subvencije i prava.

Uputa za studente postojeće korisnike - Autotrolej - mjesečne karte

Za sve postojeće REDOVITE STUDENTE koji produžavaju postojeću kategoriju, a za koje su fakulteti dostavili popise o nastavku studiranja, kupnja po subvencijama na kioscima Tisak plus i Inovine, te putem web servisa Rijeka CityCard za listopad biti će omogućena od 27. 9. 2021. do 10. 10. 2021.

14. rujna 2021.

Javno izlaganje o rezultatima istraživanja - Vedran Jurdana, mag. ing. el.

Javno izlaganje o rezultatima istraživanja na poslijediplomskom sveučilišnom studiju bit će održano u petak, 24. rujna 2021. u 10:30 sati u učionici U8.

13. rujna 2021.

NVIDIA RADIONICA 2021

NVIDIA radionica: Osnove dubokog učenja 👁🗨
    Kada: 17. Rujna 2021. u 9h 📅⏰
    Gdje: MS Teams 💻
    Cijena: besplatno za studente 👩🎓👨🎓
    Maksimalan broj sudionika radionice: 50

9. rujna 2021.

Javno izlaganje o rezultatima istraživanja - Marta Alvir, mag. ing. mech.

Javno izlaganje o rezultatima istraživanja na poslijediplomskom sveučilišnom studiju bit će održano u četvrtak, 16. rujna 2021. u 11:00 sati u prostoriji L10.