15. listopada 2018.

Na Korzu postavljena izložba suvremenih plakata

o Sveučilištu u Rijeci u povodu obilježavanja 45. obljetnice osnutka

Sveučilište u Rijeci ove godine obilježava 385. godina visokog obrazovanja u Rijeci i 45. obljetnicu od svojeg osnutka, pa je tim povodom u sklopu cjelogodišnjeg bogatog programa pripremljena i izložba suvremenih plakata koja je danas u petak, 12. listopada postavljena na postamentima na Korzu. Izložbu će zainteresirani moći pogledati na Korzu do petka, 26. listopada.

Kroz 20 plakata, izloženih na deset postamenata na glavnoj riječkoj šetnici građani će moći dobiti ključne informacije o Sveučilištu u Rijeci, njegovim sastavnicama, fakultetima, odjelima, centrima, studentima i studentskim udruženjima, kao i o nekim zanimljivostima vezanim uz povijest razvoja institucije; ukratko, zainteresirani građani mogu steći uvid u svojevrsnu osobnu kartu suvremenog sveučilišta koje u njihovom gradu djeluje već 45. godina. Plakate je oblikovao Studio Mikser iz Rijeke.

danas

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

danas

Prof. dr. sc. Marko Čanađija dobitnik Nagrade Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti za 2023. godinu

Predsjedništvo HAZU na redovitoj sjednici, održanoj 27.03.2024., donijelo je Odluku o dodjeli Nagrade HAZU za najviša znanstvena i umjetnička dostignuća u Republici Hrvatskoj za 2023. godinu za područje tehničkih znanosti redovitom profesoru Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci dr. sc. Marku Čanađiji.

Sliding Mode Control: fundamentals, structures, applications

U četvrtak 18.4.2024. u vremenu od 8-11h u dvorani P4, Prof. Stefan Brock sa Poznan University of Technology, Institute of Robotics and Machine Intelligence, Division of Control and Industrial Electronics održati će predavanje pod naslovom ”Sliding Mode Control: fundamentals, structures, applications”.

12. travnja 2024.

Konferencija KVARNER 2030. – energetsko čvorište Europske unije

Na konferenciji održanoj 12. travnja 2024. u Opatiji u organizaciji Novog lista jedan od sudionika je i prof. dr. sc. Lado Kranjčević, dekan Tehničkog fakulteta s izlaganjem na temu zelene energije.

12. travnja 2024.

Koncert studentskog zbora AXIS

Studentski zbor AXIS (zbor studenata medicine koji studiraju na hrvatskom i engleskom jeziku) u utorak, 16.04.2024. s početkom u 19:30 u MRAMORNOJ DVORANI POMORSKOG I POVIJESNOG MUZEJA HRVATSKOG PRIMORJA održati će svoj 14. koncert u humanitarne svrhe.

11. travnja 2024.

Terenska nastava - RHE Velebit