7. siječnja 2019.

NATJEČAJ ZA IZBOR

Natječaj za izbor doktoranda u suradničko zvanje i na radno mjesto asistent na znanstvenom projektu Hrvatske zaklade za znanost

za izbor

1. jednoga doktoranda, pod mentorstvom doc. dr. sc. Jonatana Lerge, u suradničko zvanje i na radno mjesto asistent uz zasnivanje radnog odnosa na određeno vrijeme za znanstveno područje Tehničke znanosti, znanstveno polje Računarstvo, za rad na znanstvenom projektu Hrvatske zaklade za znanost, pod nazivom Decision Support System for green and safE ship RouTing, voditeljica kojeg je prof. dr. sc. Jasna Prpić-Oršić.

Pisanoj se prijavi na natječaj prilaže:

1. životopis
  2. ovjerene kopije diploma
  3. popis radova i relevantne radove
  4. uvjerenje medicine rada o zdravstvenoj sposobnosti – potrebnim psihofizičkim osobinama
  5. preslika identifikacijske isprave

Prednost imaju kandidati na temelju izvrsnosti u školovanju te poznavanju rada u programskom okružju Matlab/Octave i znanja iz digitalne obrade signala (uz razgovor i/ili testiranje kandidata iz užeg izbora). Probni rad je šest mjeseci.

Na natječaj pod jednakim uvjetima mogu se prijaviti osobe obaju spolova. Pojmovi koji imaju rodni značaj primjenjuju se jednako na osobe muškog i ženskog spola.

Pristupnik koji ostvaruje pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema posebnim propisima, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te priložiti svu potrebnu dokumentaciju predviđenu posebnim propisom, a kojom dokazuje svoje pravo prednosti.

Pristupnik koji ostvaruje pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17.), dužan je uz prijavu na natječaj priložiti svu potrebnu dokumentaciju predviđenu člankom 103. predmetnog  Zakona, a koja dokumentacija je objavljena na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja https://bra­nitelji.gov.hr/.

Prijavom na natječaj, pristupnici natječaja su izričito suglasni da Tehnički fakultet, Sveučilišta u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka

Prijave se podnose najkasnije u roku od 30 dana od raspisa Natječaja u “Novom listu” odnosno “Narodnim novinama” (relevantan je rok koji zadnji istječe).

danas

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

danas

Prof. dr. sc. Marko Čanađija dobitnik Nagrade Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti za 2023. godinu

Predsjedništvo HAZU na redovitoj sjednici, održanoj 27.03.2024., donijelo je Odluku o dodjeli Nagrade HAZU za najviša znanstvena i umjetnička dostignuća u Republici Hrvatskoj za 2023. godinu za područje tehničkih znanosti redovitom profesoru Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci dr. sc. Marku Čanađiji.

Sliding Mode Control: fundamentals, structures, applications

U četvrtak 18.4.2024. u vremenu od 8-11h u dvorani P4, Prof. Stefan Brock sa Poznan University of Technology, Institute of Robotics and Machine Intelligence, Division of Control and Industrial Electronics održati će predavanje pod naslovom ”Sliding Mode Control: fundamentals, structures, applications”.

12. travnja 2024.

Konferencija KVARNER 2030. – energetsko čvorište Europske unije

Na konferenciji održanoj 12. travnja 2024. u Opatiji u organizaciji Novog lista jedan od sudionika je i prof. dr. sc. Lado Kranjčević, dekan Tehničkog fakulteta s izlaganjem na temu zelene energije.

12. travnja 2024.

Koncert studentskog zbora AXIS

Studentski zbor AXIS (zbor studenata medicine koji studiraju na hrvatskom i engleskom jeziku) u utorak, 16.04.2024. s početkom u 19:30 u MRAMORNOJ DVORANI POMORSKOG I POVIJESNOG MUZEJA HRVATSKOG PRIMORJA održati će svoj 14. koncert u humanitarne svrhe.

11. travnja 2024.

Terenska nastava - RHE Velebit