4. listopada 2018.

NATJEČAJ ZA IZBOR NA RADNO MJESTO STRUČNOG SURADNIKA - MLAĐEG ISTRAŽIVAČA (M/Ž)

Natječaj za izbor na radno mjesto stručnog suradnika - mlađeg istraživača (M/Ž)

NATJEČAJ

za izbor dva zaposlenika/zaposlenice na radno mjesto stručnog suradnika - mlađeg istraživača

1. jednog/e zaposlenika/zaposlenice na radno mjesto stručnog suradnika - mlađeg istraživača, za rad na projektu „DATACROSS“ - Napredne metode i tehnologije u znanosti o podacima i kooperativnim sastavima“, sa završenim diplomskim sveučilišnim studijem računarstva ili srodnim studijem (magistar struke, odnosno prijašnji sveučilišni studij VSS), na određeno vrijeme s punim radnim vremenom.

Potrebna znanja i vještine su: poznavanje programskih jezika C++ i Python, poznavanje OpenCV i PCL (Pointcloud) knjižnica funkcija, razvoj i izrada programa u Linux okruženju.

Probni rad: šest mjeseci.

2. jednog/e zaposlenika/zaposlenice na radno mjesto stručnog suradnika - mlađeg istraživača, za rad na projektu „DATACROSS“ - Napredne metode i tehnologije u znanosti o podacima i kooperativnim sastavima“, sa završenim diplomskim sveučilišnim studijem elektrotehnike (magistar struke, odnosno prijašnji sveučilišni studij VSS), na određeno vrijeme s nepunim radnim vremenom od 20% punog radnog vremena.

Prednost  imaju kandidati koji mogu dokazati dosadašnju znanstvenu aktivnost (objavljeni znanstveni radovi).

Potrebna znanja i vještine su: napredni korisnici programskih jezika python i c++; napredno poznavanje Linux/Unix zasnovanih operativnih sustava;  iskustvo u implementaciji algoritama zasnovanih na primjeni umjetne inteligencije (dokazati temeljem znanstvenih i stručnih radova, te drugih publikacija).

Probni rad: šest mjeseci.

Pisanoj se prijavi na natječaj obvezno prilaže:

1. životopis
  2. dokaz o stečenom akademskom nazivu
  3. potvrdu/izjavu o izvrsnom poznavanju pisanog i govornog engleskog jezika
  4. preslika identifikacijske isprave

Pristupnici mogu priložiti i drugu dokumentaciju:

1. prikaz, znanstvene, nastavne i stručne djelatnosti
  2. dokaz praktičnog iskustva i/ili rada
  3.  nagrade i priznanja
  4. preporuke

• Na natječaj pod jednakim uvjetima mogu se prijaviti osobe obaju spolova. Pojmovi koji imaju rodni značaj primjenjuju se jednako na osobe muškog i ženskog spola.
  • Pristupnik koji ostvaruje pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema posebnim propisima, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo te priložiti svu potrebnu dokumentaciju predviđenu posebnim propisom, a kojom dokazuje svoje pravo prednosti.
  • Strani državljani moraju priložiti dokaz o izvrsnom poznavanju hrvatskog jezika.
  • Pristupnik koji ostvaruje pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17.), dužan je uz prijavu na natječaj priložiti svu potrebnu dokumentaciju predviđenu člankom 103. predmetnog  Zakona, a koja dokumentacija je objavljena na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja https://bra­nitelji.gov.hr/.
  • Prijavom na natječaj, pristupnici natječaja su izričito suglasni da Tehnički fakultet, Sveučilišta u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka.

Prijave se podnose najkasnije u roku od 8 dana od raspisa Natječaja u “Novom listu” odnosno “Narodnim novinama” (relevantan je rok koji zadnji istječe).

Danas
      danas

Meni od 17. do 21. prosinca 2018.

Prosinac 2018
      14. prosinca 2018.

Posjeta tvrtki Aluflexpack Novi iz Umaga

U sklopu terenske nastave iz kolegija Organizacija proizvodnje, studenti Diplomskog sveučilišnog studija strojarstva posjetili su tvrtku AFP-Aluflexpack Novi. AFP proizvodi širok asortiman proizvoda savitljive ambalaže, folija i filmova za konditorsku, mljekarsku, prehrambenu i farmaceutsku industriju.

14. prosinca 2018.

1. EFRI humanitarna trail utrka - najava

Studenti Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci organiziraju 1. EFRI humanitarnu trail utrku na 5 km koja će se održati 15. prosinca 2018. u Gradu Kastvu na Crekvini.

13. prosinca 2018.

Predavanje - pristup superračunalu BURA Sveučilišta u Rijeci

U svrhu intenziviranja upotrebe superračunala u znanstvenoj zajednici Sveučilišta u Rijeci, održane su predavanja/radionice na Odjelu za Informatiku (11.12.) i Tehničkom fakultetu (13.12.). Pokazane su karakteristike superračunala BURA i ostvaren direktan pristup izvođenjem testnih kodova.

13. prosinca 2018.

Predavanje na temu: Cars, Drivers, Vehicles, and Wheels: Specializing Distributional Word Vectors for Lexico-Semantic Relations dr. sc. Gorana Glavaša

Alumni klub, Studentski Zbor Tehničkog fakulteta u Rijeci i IEEE Studentski ogranak Sveučilišta u Rijeci organiziriraju predavanje dr. sc. Gorana Glavaša na temu "Cars, Drivers, Vehicles, and Wheels: Specializing Distributional Word Vectors for Lexico-Semantic Relations".

12. prosinca 2018.

Palfinger kran d.o.o. - Terenska nastava

U okviru kolegija Mehaničke konstrukcije studenti diplomskog sveučilišnog studija strojarstva, modula Konstruiranje i mehatronika, posjetili su tvrtku Palfinger kran d.o.o. na Kukuljanovu. Zahvaljujemo se na gostoljubivosti i stručnom vodstvu.