Zavod za automatiku i elektroniku

20. travnja 2015.

Inovativni pristup procesnom upravljanju u kontekstu modela izvrsnosti

Pozivamo sve zainteresirane na radionicu pod nazivom: Inovativni pristup
procesnom upravljanju u kontekstu modela izvrsnosti koju će održati dr.
sc. Petra Karanikić, dipl. oec. Radionica će se održati 21. travnja 2015.
godine na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci u prostoriji U9 u 14:00
sati.

Ukratko o temi: Upravljanje procesima u poduzeću predstavlja osnovu suvremenog koncepta  poslovanja i rada u uvjetima visoke konkurentnosti. Za visoke performanse poslovanja poduzeća potrebno je postići visoku razinu uređenja i kontrole poslovnog procesa. Prvi korak u unapređenju poslovanja poduzeća uvijek je reinženjering poslovnih procesa. S tim ciljem potrebno je uvesti Six Sigma pristup što podrazumijeva potpunu kontrolu svih ulaznih i izlaznih parametara svake pojedine aktivnosti. Kako bi se na globalnoj razini uspoređivale razine performansi različitih poduzeća uvedeni su modeli izvrsnosti, a jedan od najpoznatijih je Malcolm Baldridge model izvrsnosti. Ovaj model ima za cilj vrlo precizno analizirati sve poslovne procese te na osnovu toga kreirati ocjenu uspješnosti poduzeća.