21. prosinca 2015.

Posjet učenika 5.c razreda OŠ Fran Franković

dana 18.12.2015. manja grupa učenika 5.c razreda Osnovne škole Fran Franković posjetili su prostore Tehničkog fakulteta.

Bila je ovo prilika upoznati buduće studente, nadamo se i ovoga Fakulteta, sa radom na Zavodu za industrijsko inženjerstvo i management. Učenici su najviše zanimanja pokazali i vremena proveli u razgledavanju i slikanju bolida Riteh Racing team, te prezentaciji laboratorijske opreme Zavoda (robotske ruke, CNC glodalice, 3D printera i skenera). Nakon obilaska Fakulteta, a u ove blagdanske dane, učenici su počašćeni palačinkama u Studentskom restoranu i najavili kako bi opet došli u posjetu.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

Prof. dr. sc. Marko Čanađija dobitnik Nagrade Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti za 2023. godinu

Predsjedništvo HAZU na redovitoj sjednici, održanoj 27.03.2024., donijelo je Odluku o dodjeli Nagrade HAZU za najviša znanstvena i umjetnička dostignuća u Republici Hrvatskoj za 2023. godinu za područje tehničkih znanosti redovitom profesoru Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci dr. sc. Marku Čanađiji.

15. travnja 2024.

Sliding Mode Control: fundamentals, structures, applications

U četvrtak 18.4.2024. u vremenu od 8-11h u dvorani P4, Prof. Stefan Brock sa Poznan University of Technology, Institute of Robotics and Machine Intelligence, Division of Control and Industrial Electronics održati će predavanje pod naslovom ”Sliding Mode Control: fundamentals, structures, applications”.

12. travnja 2024.

Konferencija KVARNER 2030. – energetsko čvorište Europske unije

Na konferenciji održanoj 12. travnja 2024. u Opatiji u organizaciji Novog lista jedan od sudionika je i prof. dr. sc. Lado Kranjčević, dekan Tehničkog fakulteta s izlaganjem na temu zelene energije.

12. travnja 2024.

Koncert studentskog zbora AXIS

Studentski zbor AXIS (zbor studenata medicine koji studiraju na hrvatskom i engleskom jeziku) u utorak, 16.04.2024. s početkom u 19:30 u MRAMORNOJ DVORANI POMORSKOG I POVIJESNOG MUZEJA HRVATSKOG PRIMORJA održati će svoj 14. koncert u humanitarne svrhe.

11. travnja 2024.

Terenska nastava - RHE Velebit