20. travnja 2017.

Poziv na predavanje IEEE SuccessStories 2017

IEEE studentski ogranak Sveučilišta u Rijeci poziva Vas na predavanje gospodina Paola Zenzerovića, mag. ing. el.

IEEE studentski ogranak Sveučilišta u Rijeci poziva Vas na predavanje gospodina Paola Zenzerovića, mag. ing. el., direktora tvrtke InovaLab d.o.o., voditelja operacija na Institutu za razvoj i inovativnost mladih te velikog zaljubljenika u edukaciju mladih na području elektronike i tehničke kulture općenito.

Predavanje će se održati u srijedu 26. travnja 2017. godine s početkom u 15 sati u predavaonici P2 Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.

Predavanje je na hrvatskom jeziku, a predviđeno trajanje s raspravom je 75 minuta. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.

Cilj IEEE projekta „Success stories“ je približiti studentima vezu između akademskog obrazovanja i samog rada nakon završetka studija, na temelju iskustava uspješnih osoba na području tehničkih znanosti i šire.

Sadržaj predavanja

• Poslovna životna priča od studentskih dana do danas.
  • Akademsko djelovanje i rad u edukaciji.
  • Iskustva u pisanju knjige o Arduinu.
  • Što i kako, tijekom i nakon završetka akademskog obrazovanja?
  • Prepreke na putu do uspjeha, kako ih savladati?
  • Prvi, najutjecajniji i najuspješniji projekti.
  • Današnji izazovi i interesi.
  • Predstavljanje Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) te projekta Croatian Makers
  • Predstavljanje izložbenih radova realiziranih s micro:bitom

Životopis predavača možete pronaći ovdje: Paolo_Zenzerovic_CV

Jučer

Meni od 11. do 15. prosinca 2017.

Prosinac 2017
      7. prosinca 2017.

Međunarodni dan ljudskih prava

U povodu obilježavanja Međunarodnog dana ljudskih prava, Udruga „Universitas“ u suradnji sa Sveučilištem u Rijeci organizira okrugli stol na temu ljudskih prava u Republici Hrvatskoj u ponedjeljak, 11. prosinca 2017. u 17.00 sati u vijećnici Grada Rijeke.

6. prosinca 2017.

Uvodna radionica za znanstvenike i studente: „Implementacija superračunalnog sustava Bura u istraživanju i znanosti“

Centar za napredno računanje i modeliranje održat će uvodnu radionicu pod nazivom: „Implementacija superračunalnog sustava Bura u istraživanju i znanosti“ dana 19. prosinca 2017. godine u zgradi Sveučilišnih odjela na Kampusu Sveučilišta u Rijeci.

4. prosinca 2017.

Natječaj za izbor u stručno zvanje i na radno mjesto

Natječaj za izbor u stručno zvanje i na radno mjesto viši stručni suradnik (u sustavu znanosti i visokog obrazovanja)

4. prosinca 2017.

Meni od 4. do 8. prosinca 2017.

1. prosinca 2017.

Potpisan ugovor o suradnji s tvrtkom Rimac automobili

Dana 01.12.2017. Dekanica prof. dr. sc. Jasna Prpić-Oršić i predstanik tvrtke Rimac automobili Aco Momčilović, potpisali su Ugovor o suradnji koji omogućuje zajedničkog prijavljivanje znanstvenoistraživačkih projekata te suradnju na istraživanju i stručnom usavršavanju studenata.