11. listopada 2017.

Prijave na natjecanje timova studenata informatičara hrvatskih sveučilišta

Prijave timova se zaprimaju najkasnije do četvrtka, 19. listopada, a natjecanje se održava u nedjelju, 22. listopada 2017., od 10:00 do 15:00 sati.

Natjecanje već dugi niz godina organizira Hrvatski savez informatičara, a dio je najprestižnijeg svjetskog studentskog natjecanja u programiranju ACM ICPC. Timovi se sastoje od tri studenta s istog sveučilišta (ne moraju biti s istog fakulteta), a natjecanje se sastoji rješavanja 8 do 10 zadataka unutar 5 sati.

Dozvoljeni programski jezici su Python, C/C++ i Java na Linux platformi.

Zadatke za natjecanje te evaluaciju natjecateljskih rješenja osigurava Hrvatski savez informatičara. Prostor za natjecanje za Sveučilište u Rijeci osigurava Tehnički fakultet, a za organizaciju je odgovoran dr. sc. Damir Arbula na čiju mail adresu damir.arbula@riteh.hr se šalju podaci potrebni za prijavu za svakog člana tima:

• ime i prezime
  • broj telefona
  • godina rođenja
  • godina početka studiranja
  • naziv studija, fakultet

Nakon isteka roka za prijave, svi natjecatelji dobit će obavijest s detaljima o samom natjecanju. Službena obavijest o prijavi i detalji o samom natjecanju mogu se pronaći na stranicama Hrvatskog saveza informatičara.

Najbolji timovi s pojedinih sveučilišta ostvaruju uvjet za nastup tima na Srednjoeuropskom studentskom ACM natjecanju (CERC) koje se ove godine održava u Zagrebu od 17. do 19. studenog 2017. Na CERC-u timovi će se natjecati za pravo nastupa na svjetskom studentskom ACM ICPC natjecanju koje se održava u Pekingu, Kina, od 15. do 20. travnja 2017. godine.

Korisne poveznice

Zadaci s prošlogodišnjih natjecanja

Zadaci s prošlogodišnjeg natjecanja CERC

Zadaci s prošlogodišnjih natjecanja ICPC

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).

24. travnja 2024.

INNO2MARE Challenge – sudjelujte u međunarodnom hackathonu!

U sklopu EU projekta INNO2MARE organizira se online hackathon koji će se održati od 10. do 12. svibnja 2024. Prijave su otvorene za sve zainteresirane za područje programiranja i digitalnih tehnologija u sektoru pomorstva.

23. travnja 2024.

Job.Fair 2024.

Pridružite nam se i ove godine na Job.Fairu koji će se održati u četvrtak, 09. svibnja 2024., u auli Fakulteta u trajanju od 9:00 do 15:00 sati. Također, pojedine tvrtke će se predstaviti studentima i kratkim prezentacijama koje započinju u 9:00 sati.

23. travnja 2024.

Terenska nastava – posjet tvrtki Vertiv

U petak, 19. travnja 2024. studentice i studenti Tehničkog fakulteta posjetili su tvrtku Vertiv.

18. travnja 2024.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr