Zavod za računarstvo

19. studenoga 2020.

Prijave na natjecanje timova studenata informatičara hrvatskih sveučilišta

Prijave timova se zaprimaju najkasnije do srijede, 25. studenog 2020., a natjecanje se održava u nedjelju, 29. studenog 2020., od 10:00 do 15:00 sati.

Natjecanje već dugi niz godina organizira Hrvatski savez informatičara (HSIN), a dio je najprestižnijeg svjetskog studentskog natjecanja u programiranju ACM ICPC. Timovi se sastoje od tri studenta s istog sveučilišta (ne moraju biti s istog fakulteta), a natjecanje se sastoji od rješavanja 8 do 12 zadataka unutar 5 sati.

Dozvoljeni programski jezici su Python, C/C++ i Java.

Zadatke za natjecanje te sustav za vrednovanje natjecateljskih rješenja osigurava Hrvatski savez informatičara. Za organizaciju na UNIRI je odgovoran doc. dr. sc. Sandi Ljubić na čiju se e-mail adresu sandi.ljubic@riteh.hr šalju podaci potrebni za prijavu za svakog člana tima:

• ime i prezime
  • broj telefona
  • godina rođenja
  • godina početka studiranja
  • naziv studija, fakultet, sveučilište

Nakon isteka roka za prijave (srijeda, 25. studenog 2020.), svi natjecatelji dobit će obavijest s detaljima o samom natjecanju. Službena obavijest i detalji o samom natjecanju mogu se pronaći na stranicama Hrvatskog saveza informatičara.

Najbolji timovi s pojedinih sveučilišta ostvaruju uvjet za nastup na Srednjoeuropskom studentskom natjecanju (CERC) koje se održava u Pragu, Češka, tijekom veljače ili ožujka 2021. (uživo ili online). Na CERC-u će se timovi natjecati za pravo nastupa na svjetskom studentskom natjecanju ACM ICPC koje će se održati u drugom dijelu 2021. godine.

S obzirom na specifični kontekst povezan uz COVID-19 i odgovarajuće epidemiološke mjere i preporuke, aktualni plan izvedbe natjecanja uključuje sljedeće odredbe:

• natjecanje će se, prema trenutnim planovima, održati online
  • kompletan tim mora biti fizički na jednoj lokaciji prema vlastitom izboru
  • dozvoljeno je korištenje samo jednog računala koje ima pristup internetu, s time da je dozvoljeno pristupati jedino službenom Evaluatoru
  • dozvoljen je tiskani materijal samo u obliku "reference"-a od maksimalno 25 stranica A4 formata
  • nije dozvoljeno korištenje prethodno napisanih programskih kodova
  • tijekom natjecanja na računalu mora biti instaliran neki screen recording software uz uključeno snimanje zaslona, a mora se osigurati i snimanje cijelog tima web kamerom (upload tog materijala bit će obavezan u roku sat vremena nakon završetka natjecanja)
  • obavezno je poštivanje i pridržavanje svih epidemioloških mjera i preporuka

Korisne poveznice

Zadaci s prošlogodišnjih natjecanja: 2019 2018 2017 2016