1. listopada 2019.

Prof. dr. sc. Josip Brnić, professor emeritus dobitnik je nagrade za životno djelo

Odlukom o dodjeli državnih nagrada za znanost Ministarstva znanosti i obrazovanja za 2018. godinu nagradom za životno djelo nagrađen je profesor našeg Fakulteta, prof. dr. sc. Josip Brnić, professor emeritus.

Prof. dr. sc. Josip Brnić, professor emeritus izabran je za nagradu za životno djelo za cjelokupni opsežni znanstvenoistraživački, znanstvenonastavni te organizacijski rad u području tehničkih znanosti i obrazovanja u zemlji i inozemstvu.

Objavio je više od 300 znanstvenih radova, 11 knjiga te vodio više od 20 projekata. Sve navedeno snažno oslikava njegov široki znanstveni opus, posebno u području tehničke mehanike i nauke o čvrstoći. Ostavio je značajan znanstveni trag te ostvario prepoznatljive zanstveno-stručne doprinose na nacionalnoj i međunarodnoj razini, posebno u području numeričke analize konstrukcija i eksperimentalnih istraživanja ponašanja i odaziva materijala.

Tijekom cijelog radnog vijeka prof. Brnić nastojao je djelovati u interesu javnog dobra, povezujući zanstvenike i stručnjake, njegujući i potičući interdisciplinarnost, timski rad i tolerantnu suradnju.

Bio je član Nacionalnog vijeća za znanost u dva mandata te predsjednik Područnog znanstvenog vijeća za tehničke znanosti u tri mandata. Kao dekan Tehničkog fakulteta, prorektor i rektor Sveučilišta u Rijeci značajno je pridonio obnovi, razvoju i ugledu riječkog Sveučilišta i njegovu uključivanju u hrvatski i europski visokoobrazovni i istraživački prostor. Za svoj rad dobio je veći broj nagrada, priznanja i odlikovanja.

Čestitamo našem profesoru na ovom izuzetnom postignuću!

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.