3. srpnja 2017.

Riječki studenti pripremaju bolid za natjecanje u Formuli Student

Riteh Racing Team deset godina djeluje u sklopu Tehničkog fakulteta, u istom razdoblju izrađeno pet prototipova malih trkaćih bolida serije Formula Student

Riteh Racing Team djeluje u sklopu Tehničkog fakulteta od 2007. godine, a danas broji čak 45 članova.

Već niz godina mentor je prof. dr. sc. Sanjin Braut, dok su u sezoni 2017/18 voditelji tima studenti Matija Prprović i Tibor Kezelj.

Sveučilište u Rijeci je također prepoznalo projekt kao iznimno važan za Sveučilište, Grad i regiju.

U svojih deset godina rada Riteh Racing Team uspješno je izradio pet prototipa malih trkaćih bolida (RRCX, RRC11, RRC2-evo, RRC3 i RRC4) s kojima se natjecao na Formula Student natjecanjima te postigao odlične rezultate.

RRT je u kolovozu prošle godine, u Gyoru (Mađarska), bio jedini hrvatski natjecateljski tim te ujedno i jedini tim s prošlogodišnjim rezultatom.

U konkurenciji od 50 timova, naš RRC4 osvojio je 23. mjesto, što je najbolji rezultat Riteh Racing Team-a od svih dosadašnjih natjecanja.

Ove sezone članovi su fokusirani na dva glavna zadatka – poboljšanje zadnjeg bolida, RRC4, i izrada koncepta prvog električnog bolida u regiji, RRC5.

Kroz svoju povijest, Riteh Racing Team brojio je članove s Ekonomskog, Pravnog, Pomorskog fakulteta, Likovne akademije, Psihologije, a najviše njih s Tehničkog fakulteta u Rijeci.

Velika zainteresiranost studenata za članstvo u ovome timu glavni je pokazatelj kako postoji mnoštvo mladih i perspektivnih ljudi koji su željni novih znanja i iskustava. Prikupljanjem novih ljudi RRT je dobio širinu i jačinu u gotovo svakom području svoga rada.

U svrhu postizanja što boljih rezultata na budućim natjecanjima tim je nedavno posjetio i kolege iz Zagreba, Splita, Graza i Maribora kako bi se što više upoznali s njihovim radom i razmjenili iskustva koja zasigurno mogu biti od velike obostrane pomoći.

U posljednje vrijeme velika pažnja se posvećuje suradnji između sva tri hrvatska tima, ali i međunarodnoj suradnji s ostalim timovima kako bi usavršili svoj rad i što lakše postigli zacrtane ciljeve.

Novost u ovoj godini je i suradnja sa riječkom studentskom udrugom AIESEC, najvećoj volonterskoj udruzi za međunarodne razmjene.

Posebnosti koje karakteriziraju ovogodišnji bolid RCC4 su ponajprije česta i pouzdana testiranja, ali i olakšanja na svim segmentima, poput magnezijskih felgi i aerodinamičnog paketa.

Ovosezonski plan je odlazak na Formula Student natjecanje u Italiji, koje će se održati od 19. do 23. srpnja, te natjecanje u Češkoj u kolovozu.

Formula Student je najprestižniji i najcjenjeniji studentski projekt na svijetu podržan od strane Instituta inženjera strojarstva (Imeche).

Smisao projekta je angažirati studente da osmisle, konstruiraju, izrade, ekonomiziraju i prezentiraju bolid (formulu) s ciljem da se natječu na Formula Student natjecanju koje okuplja preko 50.000 ljudi iz cijeloga svijeta.

S ciljem da natjecanje prođe bez poteškoća, od velike je važnosti da bolid bude testiran i vozač uvježban, pa u tu svrhu Riteh Racing Team svaki vikend održava testiranje bolida na Grobniku.

Riteh Racing Team jedan je od rijetkih projekata koji obuhvaća sve fakultete i grane zanimanja te predstavlja Hrvatsku kao državu perspektivnih budućih inženjera i poslovnih ljudi na svjetski poznatim Formula Student natjecanjima.

Iz Riteh Racing Team-a kažu kako su vođeni znanjem i željom za stvaranjem, a bolid RCC4 upravo je rezultat ambicije riječkih studenata.

Do sada su potvrđivali titulu najtrofejnijeg hrvatskog tima te se nadaju da će tako biti i ove godine.

Više o njihovim uspjesima i budućem napretku tima možete saznati na njihovoj službenoj web-stranici i na Facebooku.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

18. travnja 2024.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

18. travnja 2024.

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.