26. lipnja 2019.

Sklopljen je Sporazum o partnerstvu u provedbi Projekta

Sporazum o partnerstvu u provedbi projekta Dig IT - Izrada standarda zanimanja i standarda kvalifikacija u djelatnostima računarstva (UP.03.1.1.03.0061)

Dana 24. lipnja 2019. godine zaključen je Sporazum o partnerstvu u provedbi projekta Dig IT - Izrada standarda zanimanja i standarda kvalifikacija u djelatnostima računarstva između Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu, Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i Odjela za elektrotehniku i računarstvo Sveučilišta u Dubrovniku.

Ovim Partnerskim sporazumom uređuju se međusobna prava i obveze Sporazumnih strana na zajedničkom projektu koji je temeljen Odluke o financiranju Ministarstva znanosti i obrazovanja (Posredničko tijelo razine 1) odabran za financiranje u sklopu poziva na dostavu projektnih prijedloga UP.03.1.1.03 "Provedba HKO-a na razini visokog obrazovanja". Projekt se financira iz Europskog socijalnog fonda, a Posredničko tijelo razine 2 je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Organizacijska jedinica za provedbu strukturnih instrumenata Europske unije (DEFCO).

Svrha suradnje sporazumnih strana je provedba Projekta usmjerenog na ostvarivanje ciljeva izrade standarda zanimanja i kvalifikacija za ključna područja računarstva te unaprjeđenja 4 preddiplomska i 5 diplomskih sveučilišnih studijskih programa iz područja računarstva, unaprjeđenja postupaka izrade, evaluacije i izmjene studijskih programa kroz razvoj 2 odgovarajuća softvera te unaprjeđenja propisa sustava kvalitete te jačanja nastavničkih kompetencija visokoobrazovnih djelatnika i izradu softvera 2 za povezivanje studenata s tržištem rada.

Sporazum vrijedi najkasnije do pet godina nakon završetka Projekta.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

18. travnja 2024.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

18. travnja 2024.

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.