30. studenoga 2017.

Sklopljen je Sporazum o suradnji s Ministarstvom obrane Republike Hrvatske

Dana 29. studenog 2017. godine je na Hrvatskom vojnom učilištu „Dr. Franjo Tuđman“ sklopljen Sporazum o suradnji između Ministarstva obrane Republike Hrvatske i obrazovnih, znanstvenih i istraživačkih institucija.

Ministarstvo obrane Republike Hrvatske sklopilo je sporazume o suradnji s obrazovnim, znanstvenim i istraživačkim institucijama u srijedu, 29. studenoga 2017.,  na Hrvatskom vojnom učilištu „Dr. Franjo Tuđman“.

U ime potpredsjednika Vlade i ministra obrane RH Damira Krstičevića sporazume je potpisao zapovjednik Hrvatskog vojnog učilišta general-pukovnik Slavko Barić. Potpisivanju sporazuma nazočili su pomoćnik ministra obrane za ljudske resurse Zoran Piličić, direktor Glavnog stožera Oružanih snaga kontraadmiral Robert Hranj, zamjenik zapovjednika HVU-a brigadni general Zdravko Klanac, načelnica Sektora za naoružanje i opremu brigadirka Jasmina Čaušević i predstavnici institucija potpisnica sporazuma.

Sporazumima o suradnji MORH-a s obrazovnim, znanstvenim i istraživačkim institucijama definiraju se načela i područja dugoročne suradnje na zajedničkim projektima obrazovanja, znanosti i istraživanja, a suradnja unutar svakog područja od zajedničkog interesa provodit će se u okviru pojedinačnih projekata kojima će se detaljno regulirati prava i obveze sporazumnih strana.

Sporazume s Ministarstvom obrane potpisali su Institut društvenih znanosti „Ivo Pilar“ iz Zagreba, Institut „Ruđer Bošković“ iz Zagreba, Hrvatski veterinarski institut iz Zagreba, Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci, Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Tehničko veleučilište iz Zagreba, Leksikografski zavod „Miroslav Krleža“ iz Zagreba, Hrvatski klaster konkurentnosti obrambene industrije i Hrvatski geološki institut iz Zagreba.

General Barić u svom je obraćanju naglasio da je ovo važan korak za HVU prema samostalnoj obrazovnoj instituciji, kao i za razvoj sigurnosno-obrambenog sustava i ljudskih potencijala. „Potpisivanjem ovih sporazuma stvaraju se zajednički interesi Ministarstva obrane i institucija koje su potpisale sporazum“, istaknuo je general Barić.

Pomoćnik ministra Zoran Piličić rekao je kako je potpisivanje sporazuma još jedan korak koji doprinosi razvoju obrane i nacionalne sigurnosti, kao i procesu transformacije HVU-a prema samostalnoj instituciji kao budućem nositelju obrazovanja iz područja obrane i sigurnosti.

Objava je preuzeta s web – stranica MORH-a, te se u potpunosti, sa svim fotografijama, može pogledati klikom na sljedeći link:

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.