30. studenoga 2017.

Sklopljen je Sporazum o suradnji s Ministarstvom obrane Republike Hrvatske

Dana 29. studenog 2017. godine je na Hrvatskom vojnom učilištu „Dr. Franjo Tuđman“ sklopljen Sporazum o suradnji između Ministarstva obrane Republike Hrvatske i obrazovnih, znanstvenih i istraživačkih institucija.

Ministarstvo obrane Republike Hrvatske sklopilo je sporazume o suradnji s obrazovnim, znanstvenim i istraživačkim institucijama u srijedu, 29. studenoga 2017.,  na Hrvatskom vojnom učilištu „Dr. Franjo Tuđman“.

U ime potpredsjednika Vlade i ministra obrane RH Damira Krstičevića sporazume je potpisao zapovjednik Hrvatskog vojnog učilišta general-pukovnik Slavko Barić. Potpisivanju sporazuma nazočili su pomoćnik ministra obrane za ljudske resurse Zoran Piličić, direktor Glavnog stožera Oružanih snaga kontraadmiral Robert Hranj, zamjenik zapovjednika HVU-a brigadni general Zdravko Klanac, načelnica Sektora za naoružanje i opremu brigadirka Jasmina Čaušević i predstavnici institucija potpisnica sporazuma.

Sporazumima o suradnji MORH-a s obrazovnim, znanstvenim i istraživačkim institucijama definiraju se načela i područja dugoročne suradnje na zajedničkim projektima obrazovanja, znanosti i istraživanja, a suradnja unutar svakog područja od zajedničkog interesa provodit će se u okviru pojedinačnih projekata kojima će se detaljno regulirati prava i obveze sporazumnih strana.

Sporazume s Ministarstvom obrane potpisali su Institut društvenih znanosti „Ivo Pilar“ iz Zagreba, Institut „Ruđer Bošković“ iz Zagreba, Hrvatski veterinarski institut iz Zagreba, Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci, Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Tehničko veleučilište iz Zagreba, Leksikografski zavod „Miroslav Krleža“ iz Zagreba, Hrvatski klaster konkurentnosti obrambene industrije i Hrvatski geološki institut iz Zagreba.

General Barić u svom je obraćanju naglasio da je ovo važan korak za HVU prema samostalnoj obrazovnoj instituciji, kao i za razvoj sigurnosno-obrambenog sustava i ljudskih potencijala. „Potpisivanjem ovih sporazuma stvaraju se zajednički interesi Ministarstva obrane i institucija koje su potpisale sporazum“, istaknuo je general Barić.

Pomoćnik ministra Zoran Piličić rekao je kako je potpisivanje sporazuma još jedan korak koji doprinosi razvoju obrane i nacionalne sigurnosti, kao i procesu transformacije HVU-a prema samostalnoj instituciji kao budućem nositelju obrazovanja iz područja obrane i sigurnosti.

Objava je preuzeta s web – stranica MORH-a, te se u potpunosti, sa svim fotografijama, može pogledati klikom na sljedeći link:

19. veljače 2018.

Meni od 19. do 23. veljače 2018.

Rijeka psihologije

Od 19. do 25. veljače potražite odgovore na brojna pitanja na koja nam psihologija nudi odgovore! Opširnije na http://www.rijekapsihologije.org/ .

Sudjelovanje na Sajmu fakulteta

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci predstavio se na manifestaciji Bjelovarsko-bilogorske županije.

12. veljače 2018.

Meni od 12. do 16. veljače 2018.

Predavanje dr. sc. Marina Prebega

U petak, 16.2.2018. godine u 11:00 sati u Vijećnici Fakulteta će se održati predavanje dr. sc. Marina Prebega.

9. veljače 2018.

Radionica Sveučilišnog savjetovališnog centra

Radionica Asertivnost za početnike će se održati 21. 2. 2018. u prostorijama SSC-a od 14-16h. Obavezna prijava za radionicu do 20.2.2018. na: ssc@ssc.uniri.hr (U prijavi navedite ime, prezime, fakultet te kontakt broj)