Zavod za elektroenergetiku

7. travnja 2015.

Stručni posjet studenata RHE Velebit

U četvrtak 02. travnja 2015. godine, u sklopu terenske nastave, studenti diplomskog studija elektrotehnike, strojarstva i računarstva, posjetili su reverzibilnu hidroelektranu (RHE) Velebit, kraj Obrovca.

U RHE Velebit nas je dočekao direktor elektrane mr. sc. N. Vrkiću sa svojim suradnicima. Nakon uvodnih riječi direktora elektrane, studenti su uz, stručnu pratnju imali priliku razgledati osnovne dijelove reverzibilne hidroelektrane – turbinsko postrojenje, generatorsko postrojenje, rasklopno postrojenje te sustav upravljanja elektranom. Ovom prilikom se još jednom zahvaljujemo djelatnicima elektrane na srdačnom dočeku te vrlo informativnom obilasku postrojenja. U povratku za Rijeku, zaustavili smo se još u Smiljanu i posjetili Memorijalni centar Nikola Tesla, gdje su studenti razgledali Teslinu rodnu kuću i replike nekih od Teslinih najvećih izuma.