shutterstock_175644863.jpg
11. travnja 2019.

Studenti posjetili TTO Themotechnik, Ericsson Nikola Tesla i Rimac

U organizaciji Studentskog zbora Tehničkog fakulteta u Rijeci i Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci, studenti Tehničkog fakulteta su imali priliku obići TTO Thermotechnik, Ericsson Nikola Tesla te Rimac automobile.

U organizaciji Studentskog zbora Tehničkog fakulteta u Rijeci i Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci, studenti Tehničkog fakulteta su petak, 5.travnja imali priliku obići TTO Thermotechnik u Lukežima, Ericsson Nikola Tesla u Zagrebu te Rimac automobile u Svetoj Nedelji.

TTO Thermotechnik posluje od 1989. godine te je jedno od vodećih europskih imena u OEM proizvodnji razdjelnika i prateće opreme za toplovodna grijanja. Ove godine, u jubilarnoj 30. godini postojanja, na sajmu ISH u Frankfurtu su predstavili novi inovativni program regulacijske tehnike, regulacijsku bazu TTO ADVANCE, koja radi na principu umjetne inteligencije. TTO je također dugogodišnji sponzor Riteh Racing Teama.

Kroz pogone je studente vodio Radislav Drljević, direktor TTO Thermotechnika.

56685659_2221572951426269_3269579467948818432_n.jpg

U Ericsson Nikola Tesli u Zagrebu studente je dočekao izv.prof.dr.sc. Darko Huljenić, direktor istraživanja u Ericsson Nikola Tesli, koji je predstavio djelatnosti tvrtke, koje uključuju lansiranje 5G mreže, IoT, razvoj poslovnog informacijskog sustava u domeni zdravstva i mnoge druge.

Studenti su također imali priliku vidjeti najveću istraživačku server sobu u Hrvatskoj

Ericsson Nikola Tesla organizira 19. ljetni kamp za studente 3. godine preddiplomskog te diplomskog studija elektrotehnike i računarstva. Prijave su otvorene do 19. travnja na stranici https://www.ericsson.hr/natjecaj.

IMG_20190405_123913.jpg

Naposljetku su studenti posjetili tvrtku Rimac automobili, brzorastuću tvrtku za proizvodnju električkih vozila iz Svete Nedelje. Rimac automobili su u potrazi za novim inženjerima koji će doprinjeti tvrtci koja je zasluženo postala poznata na svjetskom tržištu. Njihov C_Two, predstavljen prošle godine u Ženevi pokreću četiri električna motora s kombiniranom snagom od 1408 kW, odnosno 1914 hp te s jednim punjenjem može prijeći 550 kilometara. Studenti su imali prilike vidjeti i Greyp električni "bicikl" koji dostiže 65 km/h te može prijeći 120 kilometara bez pedaliranja.

IMG_20190405_153952.jpg

Zahvaljujemo se svim tvrtkama na ugodnom gostoprimstvu i vođenom obilasku.