25. svibnja 2020.

Suradnja udruge eSTUDENT i Tehničkog fakulteta - GlobalLogic predavanje

Organizacijski tim LUMEN Engineering studentske udruge eSTUDENT u suradnji sa poduzećem GlobalLogic organizira predavanje “Primjena Grafana, Loki, InfluxDB i drugih alata u sistemskoj analizi EB adaptive AUTOSAR sustava” i “Asimetrično kodirani kontroler papučice za ubrzanje” putem platforme ZOOM.

Predavanje će se održati u četvrtak 28.05. u 14:00 sati.

Saznajte iz prve ruke o korištenju modernih alata za izradu sustava koji omogućuje kontinuiranu  (CI/CD) potporu sistemske analize kompleksnih sustava u Adaptive AUTOSAR okruženju tijekom razvoja, ali i njegova daljnjeg životnog ciklusa. Sustav omogućuje prikaz parametara i performansi promatranog sustava, automatsku detekciju i kombinirani  prikaz anomalija sustava, kombinirani prikaz log zapisa i mnoge druge mogućnosti.

Sustav odlikuje dinamički prikaz podataka, s mogućnostima pozicioniranja na željene razine detalja, s brzim i korisnički efektnim prijelazima na različite prikaze podataka i dojava uočenih anomalija. Navedene karakteristike čine ovaj sustav veoma korisnim u razvoju, integraciji i brzoj detekciji problema kod kompleksnih sustava.

Imat ćete priliku čuti uvod u koncepte funkcionalne sigurnosti te pregled implementacijskih mehanizama u razvoju sigurnosnog softvera. Saznat ćete više o sigurnosnim strategijama sa aspekta arhitekture sustava, kao i o sigurnosnim ugradbenim sustavima u automobilskoj industriji: ASIL dekompozicija, minimiziranje potencijalnog rizika od opasnosti. Praktični primjer će vas provesti kroz implementaciju modela redundantne obrade signala. Na kraju je predviđeno vrijeme za postavljanje pitanja.

Ukoliko ste zainteresirani predavanju se možete pridružiti klikom na link: https://zoom.us/j/91499407962?pwd=dGVHZW1nUitnb2ZQMVJrNFFHVDVCZz09

ili u ZOOM unesite Meeting ID: 914 9940 7962; Password: 364193.

Vidimo se!

danas

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

danas

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).

INNO2MARE Challenge – sudjelujte u međunarodnom hackathonu!

U sklopu EU projekta INNO2MARE organizira se online hackathon koji će se održati od 10. do 12. svibnja 2024. Prijave su otvorene za sve zainteresirane za područje programiranja i digitalnih tehnologija u sektoru pomorstva.

23. travnja 2024.

Job.Fair 2024.

Pridružite nam se i ove godine na Job.Fairu koji će se održati u četvrtak, 09. svibnja 2024., u auli Fakulteta u trajanju od 9:00 do 15:00 sati. Također, pojedine tvrtke će se predstaviti studentima i kratkim prezentacijama koje započinju u 9:00 sati.

23. travnja 2024.

Terenska nastava – posjet tvrtki Vertiv

U petak, 19. travnja 2024. studentice i studenti Tehničkog fakulteta posjetili su tvrtku Vertiv.

18. travnja 2024.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr