17. svibnja 2018.

Terenska nastava u firmama u Sloveniji

Studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci, preddiplomskog stručnog studija strojarstva su u sklopu terenske nastave iz kolegija Obradni strojevi, alati i naprave obišli više gospodarskih subjekata u susjednoj Sloveniji.

Dana 16.05.2018. studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci, preddiplomskog stručnog studija strojarstva iz kolegija Obradni strojevi, alati i naprave, posjetili su poduzeća, u Sloveniji, u Kozini Kern d.o.o i u Postojni Kolektor Orodjarna d.o.o., Tajfun-Liv d.o.o., Liv Kolesa d.o.o. i Kolektor ATP d.o.o.

U sklopu ove terenske nastave studenti su se upoznali s alatničarstvom, procesom i zahtjevima konstrukcije alata za automobilsku i industriju široke potrošnje, primjenom različitih proizvodnih tehnologija, a time i strojeva u navedenim proizvodnim pogonima.

Terenska nastava u prvom dijelu je obuhvatila posjet firmi Kern d.o.o. u Kozini koja se bavi proizvodnjom standardnih dijelova alata kao i alata po narudžbi u području obrade lima, injekcijskog prešanja polimera, te ljevarstvu. Tu je prikazan proces izrade dijelova, njihovim karakteristikama, kao i procesi obrade na alatnim strojevima (tokarilice, brusilice, erozimati, glodalice, obradni centri).

Drugi dio terenske nastave je obuhvatio posjet firmama u Postojni. U Kolektor Orodjarna d.o.o., studenti su se imali priliku upoznati s kompletnim procesom nastanka alata za injekcijsko prešanje polimera od zahtjeva kupca, konstrukcije, pripreme proizvodnje do uvida u široki spektar korištenih tehnologija, strojeva i prateće opreme za proizvodnju dijelova namijenjenih automobilskoj industriji kao i industriji široke potrošnje. U pogonima Tajfun-Liv d.o.o. vidjeli su pogon za lasersko izrezivanje lima i ploča, savijanje istih te robotsko zavarivanje tako dobivenih dijelova. U pogonima Liv Kolesa d.o.o. prikazani su im procesi izrade, kao i korišteni alati, dijelovi iz lima, primjena slijednih alata, te proces dubokog vučenja u proizvodnji građevinskih kolica. Na kraju su se studenti u društvu Kolektor ATP d.o.o. upoznali i s pogonima za proizvodnju automobilskih dijelova iz polimera, te imali prilike vidjeti montažnu robotsku liniju.

Zahvaljujemo se ljubaznom osoblju gospodarskih subjekata koje su naši studenti imali priliku posjetiti na stručnom i ljubaznom vodstvu!

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr

STEM piknik

U subotu, 12. travnja 2024., studij brodogradnje Tehničkog fakulteta u Rijeci, kao i Riteh Racing Team, sudjelovali su na manifestaciji STEM Piknik 2.0.

18. travnja 2024.

Kick-off sastanak projekta "EVERYONE"

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci bio je domaćin kick-off sastanku projekta "EVERYONE" (Energy harVesting EuRope YOuNg Engineers) 2. travnja 2024.

18. travnja 2024.

Na FERIT-u održan sastanak uprava tehničkih fakulteta

U petak 12. travnja 2024. FERIT - Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek bio je domaćin sastanka uprava tehničkih fakulteta.

Komemoracija za prof. emer. dr. sc. Špiru Miloševića

Komemoracija će se održati u srijedu, 24. travnja 2024. godine, u 10:00 sati u Vijećnici Tehničkog fakulteta u Rijeci.

16. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.