13. studenoga 2020.

Tribina o seksualnom uznemiravanju u akademskoj zajednici

Najava panela kojeg organizira Ured studentskog pravobranitelja Sveučilišta u Rijeci na temu seksualnog uznemiravanja u akademskoj zajednici https://fb.me/e/3D1EC53gq.

Bilo da je riječ o uznemiravanju na relaciji nastavnik-student ili između studenata međusobno, ova je tema nepravedno zapostavljena u javnoj raspravi što zasigurno ne pridonosi sprječavanju te opasne pojave.

Na panelu će sudjelovati:
1. prof.dr.sc. Snježana Prijić-Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci
2. doc.dr.sc. Dalida Rittossa, Katedra za kazneno pravo, Pravni fakultet u Rijeci
3. izv.prof.dr.sc. Sanja Bojanić, predstojnica Centra za napredne studije Jugoistočne Europe, Sveučilište u Rijeci
4. Nebojša Paunović, savjetnik za pravna pitanja, Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova
5. Lorena Zec, psihologinja, SOS Rijeka - centar za nenasilje i ljudska prava.
Raspravu će moderirati Sven Sušanj, voditelj Ureda studentskog pravobranitelja.

Kao što je naglašeno na linku, tribina će se održati online putem platforme Microsoft Teams u petak 20. studenog 2020. godine u 18:00 sati.