shutterstock_175644863.jpg
20. lipnja 2019.

WeAreDevelopers World 2019

Studenti su u organizaciji Studentskog zbora Tehničkog fakulteta u Rijeci posjetili stručni kongres WeAreDevelopers World u Berlinu.

Studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci posjetili su stručni developerski kongres WeAreDevelopers World 2019 - koji se ove godine održao u Berlinu od 6. do 7. lipnja 2019.

WeAreDevelopers World je već tradicionalno najveći srednjoeuropski stručni kongres namijenjen programerima i programerskoj industriji. Na kongresu je prisustvovalo oko 10.000 sudionika iz cijeloga svijeta, no najveći broj programera bio je iz Njemačke, Austrije i Hrvatske - što je ukazalo na izvanrednu priliku za umrežavanje naših studenata i sa tuzemnim programerskim firmama.

WhatsApp Image 2019-06-19 at 23.23.55.jpeg

Kongres je bio podijeljen u pet tematskih cjelina - Constructing Worlds (Frontend i Backend, Cloud), Controling Complexity (Security, DevOps, Quality Engineering), Applying Disruption (AI, Blockchain), Onechaining Engineering (IoT, Robotics, AR/VR/XR, Mobility) i Coding Security (Etika, Obrazovanje, Društvena odgovornost).

Organizacija navedenoga podržana je od same njemačke ministrice za digitalizaciju, dok su kongres podržale najprestižnije firme programerske i inženjerske industrije - poput Volkswagen Group, IBM, BMW Group i Stack Overflow. Među ovogodišnjim Community partnerima našao se i Studentski zbor Tehničkog fakulteta u Rijeci.

IMG_20190607_162033.jpg Prošlogodišnji kongres otvorio je Steve Wozniak, a ništa manje interestan nije bio ni Garry Kasparov - najveći šahist svih vremena i poznati stručnjak za umjetnu inteligenciju u izazovima interakcije čovjeka i stroja.

Među ostalim uglednim govornicima na kongresu, istakli su se predavanja sljedećih stručnjaka:

• Joel Spolsky, CEO, Stack Overflow; suosnivač Trello
  • John Romero, Programer i dizajner video igara (Doom, Quake, Wolfenstein 3D)
  • Rasmus Lerdorf, začetnik programskog jezika PHP
  • Jutta Horstmann, COO, eyeo (Adblock Plus)
  • Andreas M. Antonopoulos, Bestseller-Autor “Mastering Bitcoin”
  • Alina Denisenko, Tech Lead, N26
  • Max Amordeluso, Chief Evangelist EU Alexa Skills Kit, Amazon
  • Silvia Puglisi, sistemski inženjer, Tor Project
  • David Schwartz, CTO, Ripple
  • Corinne Vigreux, suosnivač, TomTom
  • Jürgen Müller, CIO, SAP
  • Rafael Herrera, Chief Data Officer, AUTO1
  • Ralf Schneider, CIO, Allianz Group

Po završetku kongresa, organizirana je simultanka s Kasparovom - u kojoj su se okušali i naši studenti.

unnamed-55.jpg