11. lipnja 2021.

YUFE program za inovacije i poduzetništvo

YUFE je 3. lipnja 2021. službeno otvorio prijave za sudjelovanje u aktivnostima koje promiču poduzetništvo i inovacije usmjerene na studente i osoblje sa sveučilišta iz YUFE mreže, ali i na opće stanovništvo.

Program čine dvije inicijative: YUFE izazovni timovi (engl. YUFE Challenge Teams) i poduzetnički program koji, između ostalog, uključuje niz MOOC-a i talk showove. Ovaj program dio je aktivnosti koje YUFE nudi kako bi ostao predan multidisciplinarnom i multikulturalnom usavršavanju i treningu.

U sklopu YUFE izazovnih timova, institucije i tvrtke iz različitih sektora, kao i šira javnost, predložile su niz stvarnih izazova radnim timovima koje će trebati riješiti i donijeti inovativna rješenja na društvenim, znanstvenim, i tehnološkim razinama. Ova aktivnost odvijat će se u multidisciplinarnim timovima u kojima mogu sudjelovati studenti sa sveučilišta iz YUFE mreže. Studenti se mogu prijaviti za članstvo u timu od 4. do 20. lipnja 2021. Za više informacija kliknite ovdje.

YUFE poduzetnički program nastoji promovirati poduzetničke vještine studenata, osoblja i šire javnosti, i to potičući sudionike da koriste resurse koji će im omogućiti stjecanje novih vještina. U ovom prvom izdanju bit će dostupne dvije vrste resursa:

1. MOOC-ovi su besplatni online otvoreni tečajevi koje nude najbolja sveučilišta i/ili prestižne organizacije čiji će podaci biti dostupni na internetskoj stranici YUFE mreže.

2. Talk Shows Program sastoji se od niza predavanja stručnjaka koji se bave inovacijama. Predavanja će biti dostupna putem interneta tijekom deset mjeseci. Svaka će sesija trajati dva sata, od kojih će prva biti otvorena za javnost, a druga će biti rezervirana za YUFE studente.

Za sudjelovanje u ovim aktivnostima potrebna je registracija. Pozivi za registraciju i nadolazeće događaje mogu se pronaći na sljedećoj poveznici.

Sudjelovanje u ovim aktivnostima može pomoći studentima da ostvare YUFE Star, posebno YUFE Professional Star.

Pripremni seminar za brucoše iz programiranja 2021.

Pozivamo studente prvih godina Tehničkog fakulteta u Rijeci da se prijave na Pripremi seminar iz programiranja od 27. do 30 rujna 2021 godine. Broj sudionika je ograničen te će po popunjavanju ovaj formular biti će zatvoren za ispunjavanje.

Uputa za studente nove korisnike - Autotrolej - mjesečne karte

NOVI KORISNICI ILI KORISNICI KOJI RADE IZMJENE (nevažeća kartica, promjena zone) studenti koji ne posjeduju RCC karticu odnosno do sada nisu ostvarivali studentska prava ili moraju napraviti izmjenu zona moraju doći na prodajno mjesto gdje će im se izraditi kartica i upisati potrebne subvencije i prava.

Uputa za studente postojeće korisnike - Autotrolej - mjesečne karte

Za sve postojeće REDOVITE STUDENTE koji produžavaju postojeću kategoriju, a za koje su fakulteti dostavili popise o nastavku studiranja, kupnja po subvencijama na kioscima Tisak plus i Inovine, te putem web servisa Rijeka CityCard za listopad biti će omogućena od 27. 9. 2021. do 10. 10. 2021.

14. rujna 2021.

Javno izlaganje o rezultatima istraživanja - Vedran Jurdana, mag. ing. el.

Javno izlaganje o rezultatima istraživanja na poslijediplomskom sveučilišnom studiju bit će održano u petak, 24. rujna 2021. u 10:30 sati u učionici U8.

13. rujna 2021.

NVIDIA RADIONICA 2021

NVIDIA radionica: Osnove dubokog učenja 👁🗨
    Kada: 17. Rujna 2021. u 9h 📅⏰
    Gdje: MS Teams 💻
    Cijena: besplatno za studente 👩🎓👨🎓
    Maksimalan broj sudionika radionice: 50

9. rujna 2021.

Javno izlaganje o rezultatima istraživanja - Marta Alvir, mag. ing. mech.

Javno izlaganje o rezultatima istraživanja na poslijediplomskom sveučilišnom studiju bit će održano u četvrtak, 16. rujna 2021. u 11:00 sati u prostoriji L10.