3. listopada 2023.

Održan uvodni sat za brucoše Tehničkog fakulteta

Tehnički fakultet u Rijeci novu akademsku godinu započeo je 02. listopada uvodnim satom za brucoše kako bi novopridošlim studentima pružio dobrodošlicu te ih informirao o osnovnim aspektima studija.

Ove godine, Tehnički fakultet privukao je 230 novih studenata i studentica spremnih za nove akademske izazove.

Dekan fakulteta, prof. dr. sc. Lado Kranjčević, srdačno je pozdravio nove studente svih studijskih programa Tehničkog fakulteta – Strojarstva, Brodogradnje, Elektrotehnike i Računarstva – te istaknuo važnost njihovog ulaska u svijet visokog obrazovanja i poželio im uspjeh tokom njihovog boravka na fakultetu.

Prodekan za nastavu, izv. prof. dr. sc. Jonatan Lerga, pružio je studentima dublji uvid u sadržaje njihovih studijskih programa, pobliže objasnivši nastavne procese i obveze koje ih očekuju kako bi im olakšao prilagodbu na novo akademsko okruženje.

Erasmus koordinator doc. dr. sc. Matej Fonović ovom je prilikom predstavio prednosti Erasmus programa mobilnosti i pružio studentima informacije o međunarodnoj razmjeni i učenju.

Svoj rad predstavili su i studentski timovi poput Riteh Web Team-a, Riteh Blockchain Team-a i Riteh Racing Team-a, pozivajući nove studente da se pridruže ovogodišnjim aktivnostima.

Prof. dr. sc. Roberto Žigulić uvodni sat je iskoristio kako bi pozvao studente da se pridruže akcijama dobrovoljnog darivanja krvi koje se već niz godina uspješno održavaju pri Tehničkom fakultetu u Rijeci, podsjećajući ih na važnost doprinosa zajednici.

Ovim putem želimo uspjeh novoj generaciji studenata na njihovom akademskom putovanju!