1. ožujka 2016.

Trendovi robotike u Japanu predavanje prof. Tomotake Takahashija

Zadovoljstvo nam je pozvati vas na predavanje „Trendovi robotike u Japanu - oblikovanje budućnosti kroz kulturu i tehnologiju sadašnjosti“, poznatog japanskog robotičara prof. Tomotake Takahashija. Predavanje će biti održano na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci 8. ožujka u 14 sati u predavaonici P2

8. ožujka u Rijeci na Tehničkom fakultetu japanski robotičar prof. Tomotake Takahashi održat će predavanje „Trendovi robotike u Japanu - oblikovanje budućnosti kroz kulturu i tehnologiju sadašnjosti“

Opis predavanja:

Kada se govori o komunikacijskim robotima, u trenutnoj utrci u razvoju robotike koja se odvija na svjetskoj razini Japan ima veliku tehničku i kulturnu prednost zahvaljujući specifičnom spoju japanskih tehnologija, mangi, animacije i igara.

Stoga i prof. Tomotaka Takahashi, kao član Vladinog Odbora za strateško promicanje pod nazivom Cool Japan, aktivno radi na promociji uloge Japana u području robotike u budućnosti. Tako je nastupao kao glavni govornik na Svjetskom kongresu o mobilnim tehnologijama, u muzeju Smithsonianu, Japan Society, Kennedy Centru, a preko veleposlanstava Japana nastupio je i u više desetaka zemalja u cijelom svijetu.

Japan nastavlja s vodećom ulogom na polju komunikacijskih robota i želi doprinijeti razvoju suradnje lokalnih tvrtki s japanskim tvrtkama i sveučilištima u svrhu daljnjeg razvoja robotike u svijetu.

Uz demonstraciju nekoliko robota cilj predavanja je prenijeti odnos robotike, tržišta i kulture Japana.

Više: http://www.hr.emb-japan.go.jp/hr/2016/kultura-2016-03-fer-robotics-lecture.html

robot.jpg