21. svibnja 2019.

5. Smotra glumačkih akademija

Godišnji susret glumačkih akademija na kojem prikazujemo najzanimljivije studentske predstave, ove godine traje od 24. do 26. svibnja 2019.

Jubilarna 5. Smotra glumačkih akademija na tri dana dovodi u Rijeku studentice i studente te njihove profesorice i profesore s glumačkih akademija susjednih država, a sve u svrhu razmjene iskustava, znanja i dobrih praksi.

Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci organizira Smotru glumačkih akademija sa željom da se studentice i studenti kao i njihove akademije bliže povežu u među-sveučilišnim i transnacionalnim projektima. Tijekom tri dana programa u večernjim satima studentice i studenti predstavljaju svoje radove kolegicama i kolegama iz drugih gradova, profesoricama i profesorima te široj publici. Uz kazališne predstave, dodatna je vrijednost Smotre prijenos znanja i iskustava o procesu učenja, mogućnostima daljnjeg usavršavanja, perspektivi rada, suradnji i potencijalnim zajedničkim projektima.

Više o 5. Smotri glumačkih akademija doznajte na linku.