24. siječnja 2023.

DANI OTVORENIH LABORATORIJA TEHNIČKOG FAKULTETA U RIJECI 2. I 3. VELJAČE 2023.

Ovogodišnja manifestacija Dani otvorenih laboratorija (DOL) održat će se u četvrtak i petak 2. i 3. veljače 2023., kada će više od 500 učenika trećih i četvrtih razreda srednjih škola boraviti na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.

Zadovoljstvo nam je najaviti Dane otvorenih laboratorija (DOL), dvodnevnu manifestaciju koja će se održati u četvrtak i petak 2. i 3. veljače 2023., kada će više od 500 učenika trećih i četvrtih razreda srednjih škola boraviti na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Svoj su dolazak potvrdile: Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile Pazin, Tehnička škola Pula, Srednja škola Zvane Črnje Rovinj, Tehnička škola Rijeka, Salezijanska klasična gimnazija Rijeka, Tehnička škola Čakovec, Gimnazija Gospić, Tehnička škola Karlovac, Srednja škola Slunj, Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka i Prva sušačka hrvatska gimnazija u Rijeci.

Nakon dvije godine virtualne šetnje kroz laboratorije, ove će godine učenici ponovno imati priliku uživo vidjeti Tehnički fakultet, njegove predavaonice, laboratorije i suvremenu opremu koja se koristi u nastavi te pri izradi studentskih projekata i radova. Učenicima će se predstaviti i RITEH studentski timovi koji svojim uspjesima na natjecanjima doprinose međunarodnoj prepoznatljivosti Tehničkog fakulteta.

Nakon pozdravnog govora, u 9:00 sati učenici kreću u obilazak Fakulteta podijeljeni u manje grupe koje vode volonteri – studenti Fakulteta. Prilikom obilaska zaustavit će se na 16 pokaznih mjesta gdje ih čekaju voditelji, djelatnici Fakulteta, koji su za njih pripremili zanimljive sadržaje. Obilazak laboratorija traje do 16:00 sati.

Oni učenici koji nisu u mogućnosti posjetiti Tehnički fakultet i DOL, na poveznici DANI.OTVORENIH.LABORATORIJA - RITEH Fest mogu virtualno prošetati kroz laboratorije Tehničkog fakulteta u Rijeci.

Veselimo se velikom broju učenika i nadamo da će neki od njih odabrati Tehnički fakultet za nastavak svog školovanja.