23. listopada 2023.

EduFest 2023.

U petak, 20. listopada 2023. godine, Studentski centar u Zagrebu bio je domaćin ovogodišnjem izdanju EduFesta na kojem se predstavio i Tehnički fakultet

EduFest, tradicionalni događaj u organizaciji Instituta za razvoj obrazovanja (IRO), ponudio je mnoštvo informacija mladima koji razmišljaju o odabiru fakulteta, razvoju svojih karijera, stjecanju vještina za tržište rada budućnosti, te im ponudio priliku da saznaju više o stipendijama i studentskom životu.

Događaj se istaknuo raznovrsnim programom i interaktivnim formatima, a mladi posjetitelji mogli su uživati u brojnim diskusijama i radionicama. Tijekom izlagačkog dijela, svoje su znanje i iskustvo s budućim studentima podijelili i predstavnici Tehničkog fakulteta Sanjin Kršćanski, Anton Turk, Alen Jakoplić i Luka Batistić.

Događaj je također naglasio važne teme koje su od interesa za mlade. Ove godine, poseban naglasak stavljen je na aspekte poput mentalnog zdravlja studenata, digitalizacije obrazovanja, primjene umjetne inteligencije u obrazovanju i građanskog angažmana mladih. Ovi tematski segmenti potaknuli su dublje razmišljanje o obrazovnom iskustvu i njegovoj ulozi u budućnosti.