24. listopada 2023.

Erasmus stručna praksa i BIP

Erasmus program podupire stručnu praksu u inozemstvu za studente koji su trenutačno u zemljama obuhvaćenima programom na visokim učilištima upisani na kratke stručne studije, prijediplomske i diplomske te doktorske studije. Ove se mogućnosti nude i osobama koje su nedavno diplomirale.

Erasmus stručna praksa:

Mobilnost u svrhu stručne prakse može se ostvariti u razdoblju od 1. lipnja 2023. do 31. srpnja 2025. u zemljama Europske Unije, Norveškoj, Islandu, Lihtenštajnu, Srbiji, Makedoniji ili Turskoj. Stručna praksa realizira se u punom radnom vremenu, uz uvjet da matična visokoškolska ustanova istu priznaje kao dio studijskog programa. Ukoliko to nije moguće, stručna praksa evidentira se u Dopunskoj izjavi o studiju. Studenti mogu realizirati stručnu praksu u okviru godine dana od datuma završetka studija, no na natječaj se prijavljuju dok imaju status studenta. U tom slučaju, po završetku prakse Centar za međunarodnu mobilnost studentu na zahtjev izdaje potvrdu o realiziranoj praksi potpisanu od strane rektorice Sveučilišta.

Student sam pronalazi instituciju za obavljanje stručne prakse!

Natječaj Sveučilišta u Rijeci je stalno otvoren, prijave se odmah obrađuju! Online prijava: https://uniri.hr/o-sveucilistu/medunarodna-suradnja-i-erasmus/natjecaji-za-studente/

VIŠE INFORMACIJA O PROGRAMU I PRIJAVI

Erasmus stručna praksa – International opening:

Mobilnost u svrhu stručne prakse može se ostvariti u svim trećim zemljama svijeta u razdoblju od 10. listopada 2023. do 30. srpnja 2025. Stručna praksa realizira se u punom radnom vremenu, uz uvjet da matična visokoškolska ustanova istu priznaje kao dio studijskog programa. Ukoliko to nije moguće, stručna praksa evidentira se u Dopunskoj izjavi o studiju. Studenti mogu realizirati stručnu praksu u okviru godine dana od datuma završetka studija, no na natječaj se prijavljuju dok imaju status studenta. U tom slučaju, po završetku prakse Centar za međunarodnu mobilnost studentu na zahtjev izdaje potvrdu o realiziranoj praksi potpisanu od strane rektorice Sveučilišta.

Student sam pronalazi instituciju za obavljanje stručne prakse!

Natječaj Sveučilišta u Rijeci je stalno otvoren, prijave se odmah obrađuju!

VIŠE INFORMACIJA O PROGRAMU I PRIJAVI

Erasmus blended instensive programs:

BIP su kratki intenzivni programi, namijenjeni svim studentima. Fleksibilnog su formata te primjenjuju inovativne načine učenja i poučavanja, uključujući suradnju putem interneta. Kombinacija su fizičke i virtualne mobilnosti. BIP se može pohađati u razdoblju od 1. lipnja 2023. do 31. srpnja 2025. u zemljama Europske Unije, Norveškoj, Islandu, Lihtenštajnu, Srbiji, Makedoniji ili Turskoj.