7. prosinca 2022.

Formula Student simpozij u Mađarskoj

Studenti članovi Riteh Racing Teama posjetili su mađarski grad Győr (Jura), gdje su sudjelovali na Formula Student simpoziju održanom od 25. do 27. studenoga 2022. godine. Subvencijama Tehničkog fakulteta u Rijeci, Riteh Racing Team jedini je tim iz regije koji je prisustvovao ovom simpoziju.

Formula student najuglednije je europsko natjecanje u obrazovnom inženjerstvu, a na natjecanju svake godine sudjeluje preko 100 timova. Timovi se natječu u razvijanju automobila, upravljanju projektima i interdisciplinarnim područjima koja su važna za izradu trkaćeg automobila jednosjeda.

Audi Hungaria fakultet automobilskog inženjerstva pri Sveučilištu Szechény István već nekoliko godina organizira simpozij Formula Student s visokopriznatim govornicima iz motosporta. Na održanom simpoziju naši studenti slušali su predavanja s raznim temama od budućnosti formule, priprema vozača za utrku, dizajniranja dijelova, aerodinamike, pametnog korištenja pit stop-ova do rada u timu i maksimiziranja svojih sposobnosti i učinaka. Osim predavanja, studenti su prisustvovali i radionicama kao što je bila radionica proizvođača automobila Audi na temu zaštite vozača i baterije automobila prilikom prometne nesreće.

Ovakvi simpoziji izvrsna su prilika za razmjenu znanja i iskustva u suočavanju s izazovima s kojima se susreću i drugi Formula student timovi.

Novinski članak: https://kisobran.uniri.hr/2022/12/06/studenti-clanovi-riteh-racing-teama-sudjelovali-na-formula-student-simpoziju-u-madarskoj/