1. lipnja 2023.

Natječaj za upis pristupnika na Doktorske studije za stjecanje akademskog stupnja doktora znanosti

Natječaj za upis pristupnika na Doktorske studije za stjecanje akademskog stupnja doktora znanosti

Tehnički fakultet u Rijeci temeljem odluke Fakultetskoga vijeća od 26. svibnja 2023. raspisuje

N A T J E Č A J

za upis pristupnika na Doktorske studije za stjecanje akademskog stupnja doktora znanosti u području Tehničkih znanosti u akad. godini 2023./24. i to:

• u poljima Strojarstvo, Brodogradnja, Temeljne tehničke znanosti i Interdisciplinarne tehničke znanosti za module

Proizvodno strojarstvo

Termoenergetika

Računarska mehanika

Projektiranje i gradnja plovnih objekata

Konstruiranje u strojarstvu

Osiguranje kvalitete i vođenje tehničkih sustava

Ekološko inženjerstvo i zaštita okoliša

Broj slobodnih mjesta za upis je 30.

• u polju Elektrotehnika za module

Elektroničko-informacijski sustavi

Elektroenergetika i nove tehnologije

Broj slobodnih mjesta za upis je 10.

• u polju Računarstvo za modul

Računarstvo

Broj slobodnih mjesta za upis je 10.

Odabirom kolegija, u dogovoru s mentorom studenta, omogućeno je usklađivanje studija s potrebama svakog pristupnika s obzirom na njegov znanstveni interes.

Na doktorske studije mogu se upisati osobe koje su završile:

- sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij, sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni specijalistički studij na nekom od sveučilišnih studija na fakultetima na kojima je kandidat postigao najmanje 300 ECTS bodova uključujući i prijediplomski ciklus

- sveučilišni dodiplomski studij u trajanju od najmanje 4 godine završen na temelju studijskih programa započetih prije stupanja na snagu Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju.

Studentima koji nisu završili studije iz područja tehničkih znanosti može se dozvoliti upis ako se procijeni da posjeduju odgovarajuća znanja za studiranje na nekom od ponuđenih studija. Studentima se mogu propisati i razlikovni kolegiji za stjecanje temeljnih znanja potrebnih za pohađanje i završetak studija, ukoliko je to potrebno.

Pristupnici koji su stekli diplomu na inozemnoj obrazovnoj ustanovi dužni su priložiti rješenje nadležnog tijela o priznavanju inozemne diplome (https://uniri.hr/studiranje/ured-za-akademsko-priznavanje-inozemnih-visokoskolskih-kvalifikacija-i-razdoblja-studija/).

Prijave na natječaj podnose se na Sveučilište u Rijeci, Tehnički fakultet, Vukovarska ulica 58,
51000 Rijeka do 30. rujna 2023. godine. Nakon prijave će pristupnici biti pozvani na razgovor s povjerenstvom imenovanim od strane Fakultetskog vijeća (predviđeno između 5. i 13. listopada). Upis na studij odobrava Fakultetsko vijeće.

Upisi će se obavljati od 30. listopada do 3. studenoga 2023. godine.

Nastava će započeti 13. studenoga 2023.

Pristupnik mora priložiti:

• prijavni obrazac PDS-1
  • obrazac za životopis PDS-2
  • ovjerenu kopiju diplome prethodno završenog studija
  • potvrdu o ocjenama položenih ispita i diplomskog rada i prosjeku ocjena
  • preporuku najmanje jednog sveučilišnog profesora koji je upoznat s akademskim postignućima kandidata (PDS-3)
  • suglasnost o mentorstvu uz životopis mentora (PDS-3)
  • kopiju identifikacijskog dokumenta
  • potvrdu ustanove ili druge pravne osobe ili potpisanu izjavu pristupnika o plaćanju troškova Studija
  • ostalu dokumentaciju koja može biti relevantna za upis na studij i studiranje
  • obrazac održivog plana istraživanja doktoranda, potpisan od strane mentora (PDS-15).

Radi dobivanja suglasnosti o mentorstvu, pristupnici moraju prethodno razgovarati s voditeljem modula i potencijalnim mentorom, koji mora zadovoljavati uvjete za mentora prema članku 17. Pravilnika o doktorskim studijima Tehničkog fakulteta.

Cijena studija po semestru je 1.000,00 EUR, sukladno Odluci o visini novčanih naknada za poslijediplomske doktorske studije.

Sve druge potrebne informacije o natječaju, doktorskim studijima,
Pravilniku o doktorskim studijima, obrascima i sl. mogu se dobiti u Službi studentske evidencije osobno ili telefonom, pozivom broja (051) 651 410 ili na web-stranici
http://www.riteh.uniri.hr/znanost/doktorski-studiji/ .

Obrana doktorskog rada - Davor Bolf

Obrana doktorskog rada bit će održana u srijedu 15. svibnja 2024. u 11:00 sati u Vijećnici.

Terenska nastava - IHC Engineering Croatia

Studenti prijediplomskog studija brodogradnje u okviru kolegija Osnove gradnje broda u ponedjeljak 22. 4. 2024. pod vodstvom assist. Domagoja Vrtovšnika, posjetili su tvrtku IHC Engineering Croatia d.o.o.

26. travnja 2024.

Info dan: Vesna Venture Capital - investicijski fond za financiranje transfera tehnologije

STEP RI organizira info dan o prvom investicijskom fondu usmjerenom na transfer tehnologije i komercijalizaciju inovacija u ranoj fazi - Vesna Venture Capital. Info dan će se održati 7. svibnja 2024. u 10:00h u prostorima STEP RI (dvorana na 1. katu).

26. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

25. travnja 2024.

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

25. travnja 2024.

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).