13. veljače 2024.

Natječaj za upis na programe razlikovne edukacije, a za upis na sveučilišne diplomske studije strojarstva, brodogradnje, elektrotehnike i računarstva

Prijave na natječaj za upis šalju se elektroničkom poštom na adresu studentska@riteh.uniri.hr ili zemaljskom poštom
na adresu: Sveučilište u Rijeci, Tehnički fakultet (za programe cjeloživotnog učenja), Vukovarska 58, 51000 Rijeka, u
periodu od 1. ožujka do 6. ožujka 2024. godine

NATJEČAJ za upis na programe cjeloživotnog učenja tj.programe razlikovne edukacije u postupku stjecanja akademskog naziva:

„Program za stjecanje nedostajućih znanja, vještina i kompetencija za upis na
diplomski sveučilišni studij Strojarstvo“
„Program za stjecanje nedostajućih znanja, vještina i kompetencija za upis na
diplomski sveučilišni studij Brodogradnja“
„Program za stjecanje nedostajućih znanja, vještina i kompetencija za upis na
diplomski sveučilišni studij Elektrotehnika“
„Program za stjecanje nedostajućih znanja, vještina i kompetencija za upis na
diplomski sveučilišni studij Računarstvo“

Programi traju jedan semestar, školarina iznosi 530,89 eura i njihovim se završetkom stječe dodatnih 30 ECTS bodova
na osnovu kojih se stječu uvjeti prijave za upis na odgovarajući sveučilišni diplomski studij na Tehničkom fakultetu
Sveučilišta u Rijeci. Nakon završetka programa izdaje se potvrda temeljem koje se omogućuje prijava na natječaj za upis na odgovarajući sveučilišni diplomski studij.

Uz prijavu obavezno treba priložiti izvornik ili ovjerenu presliku
diplome/svjedodžbe o završenom odgovarajućem stručnom ili prijediplomskom sveučilišnom studiju te ispravu s popisom upisanih i položenih predmeta. Pojam odgovarajućeg srodnog studija ovlašteno je tumačiti Povjerenstvo za upis.

Popis pristupnika koji su zadovoljili uvjete upisa na pojedine programe bit će objavljen na mrežnim stranicama Tehničkog fakulteta (www.riteh.uniri.hr) 8. ožujka 2024. godine.

Upisi će se odvijati 11. i 12. ožujka 2024. godine prema obavijesti koja će biti objavljena na mrežnim stranicama Tehničkog fakulteta.

Povjerenstvo za upis ovlašteno je odlučivati o svim drugim pitanjima prilikom upisa, a koja nisu utvrđena ovim Natječajem.
Dodatne informacije mogu se pronaći na www.riteh.uniri.hr ili dobiti u Službi studentske evidencije na tel.: 051/651- 410.

Obrana doktorskog rada - Davor Bolf

Obrana doktorskog rada bit će održana u srijedu 15. svibnja 2024. u 11:00 sati u Vijećnici.

Terenska nastava - IHC Engineering Croatia

Studenti prijediplomskog studija brodogradnje u okviru kolegija Osnove gradnje broda u ponedjeljak 22. 4. 2024. pod vodstvom assist. Domagoja Vrtovšnika, posjetili su tvrtku IHC Engineering Croatia d.o.o.

26. travnja 2024.

Info dan: Vesna Venture Capital - investicijski fond za financiranje transfera tehnologije

STEP RI organizira info dan o prvom investicijskom fondu usmjerenom na transfer tehnologije i komercijalizaciju inovacija u ranoj fazi - Vesna Venture Capital. Info dan će se održati 7. svibnja 2024. u 10:00h u prostorima STEP RI (dvorana na 1. katu).

26. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

25. travnja 2024.

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

25. travnja 2024.

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).