17. siječnja 2024.

Objavljen program manifestacije „Rijeka tehnologije" 2024.

Manifestacija započinje u ponedjeljak, 29. siječnja na tri lokacije –Tehničkom fakultetu, Kampusu Trsat, i STEM lab-u (CTK).

Tehnički fakultet ovogodišnju će „Rijeku tehnologije“ otvoriti kratkim znanstveno-popularnim prezentacijama i radionicama otvorenima za javnost. Predviđene aktivnosti prilagođene su kako mladim entuzijastima, tako i starijim zaljubljenicima u znanost.

„Rijeka tehnologije“ ima za cilj približiti znanost lokalnoj zajednici i upoznati posjetitelje s tehnologijama koje oblikuju društvo u kojem živimo.

Detaljniji program na Tehničkom fakultetu nalazi se u nastavku:

PONEDJELJAK (29. siječnja 2024.):

RADIONICA (za učenike osnovne škole*, 20 učenika)

Naziv radionice: Izradi svoj brod

Voditeljice: Marijana Balas i Dunja Legović

Vrijeme: 13:30 – 15:00

* uz prethodnu prijavu na suncana.smokvinahanza@riteh.uniri.hr

DAN OTVORENIH LABORATORIJA ZA MALE (za učenike osnovne škole**)

Vrijeme: 13:30 – 15:00

Pokazna mjesta:

1. Virtualna realnost u brodogradnji (Domagoj Vrtovšnik)

2. Toplinska obrada čelika (Lovro Liverić)

3. Infracrvena termografija u tehnici (Paolo Blecich)

4. Dronovi i roboti (Ana Maria Mihel i Deni Klen)

5. Motori (Vedran Mrzljak)

6. Solarna elektrana (Michele Rojnić i Alen Jakoplić)

7. Riteh Racing Team

** zatvorena aktivnost; prijava nije moguća - POPUNJENO

ZNANSTVENO-POPULARNA PREDAVANJA (za učenike srednje škole, studente i ostale građane***)

Vrijeme: 15:30 – 17:30

pon-riteh-2.png

***za sudjelovanje na predavanjima nije potrebna prethodna najava

Program na Tehničkom fakultetu nastavit će se u četvrtak i petak 01. i 02. veljače Danima otvorenih laboratorija. Ova na Tehničkom fakultetu već tradicionalna manifestacija pruža učenicima, a posebno maturantima, jedinstvenu priliku da zavire u laboratorije Tehničkog fakulteta, njegove predavaonice, upoznaju suvremenu opremu koja se koristi u nastavi te pri izradi studentskih projekata i radova i naprave svoje prve korake prema svijetu znanstvenog istraživanja.

Za detaljniji program Dana otvorenih laboratorija pratite obavijesti na web stranici fakulteta i duštvenim mrežama.

Pridružite nam se na Tehničkom fakultetu i zajedno s nama budite dio ove zanimljive priče!

Obrana doktorskog rada - Davor Bolf

Obrana doktorskog rada bit će održana u srijedu 15. svibnja 2024. u 11:00 sati u Vijećnici.

Terenska nastava - IHC Engineering Croatia

Studenti prijediplomskog studija brodogradnje u okviru kolegija Osnove gradnje broda u ponedjeljak 22. 4. 2024. pod vodstvom assist. Domagoja Vrtovšnika, posjetili su tvrtku IHC Engineering Croatia d.o.o.

26. travnja 2024.

Info dan: Vesna Venture Capital - investicijski fond za financiranje transfera tehnologije

STEP RI organizira info dan o prvom investicijskom fondu usmjerenom na transfer tehnologije i komercijalizaciju inovacija u ranoj fazi - Vesna Venture Capital. Info dan će se održati 7. svibnja 2024. u 10:00h u prostorima STEP RI (dvorana na 1. katu).

26. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

25. travnja 2024.

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

25. travnja 2024.

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).