6. srpnja 2023.

Održana 8. ljetna škola CAD modeliranja

Na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, održana je 8. ljetna škola CAD modeliranja u periodu od 26. - 29. lipnja 2023. godine.

Kroz praktične radionice polaznici su upoznati s osnovama tradicionalnih i CAD tehnika za izradu 2D i 3D geometrijskih modela pomoću programske opreme CATIA V5. Polaznici ljetne škole su kroz praktičan rad naučili osnove brze izrade prototipa (engl. Rapid Prototyping) koristeći tehnologiju 3D skeniranja i 3D tiskanja.

U radu škole kao organizatori i predavači sudjelovali su: izv. prof. dr. sc. Vladimir Glažar, doc. dr. sc. Ervin Kamenar, v. asist. dr. sc. Marko Perčić, i asist. David Liović.

Zahvaljujemo se prof. Ivanu Datkoviću iz Prve sušačke hrvatske gimnazije u Rijeci na pomoći u pronalaženju i motiviranju novih polaznika. Ujedno zahvaljujemo se i Dekanu Tehničkog fakulteta prof. dr. sc. Ladu Kranjčeviću na podršci nastavku održavanja Ljetne škole CAD modeliranja.

Ovogodišnju osmu ljetnu školu CAD modeliranja uspješno je završilo 20-tak polaznika.