18. ožujka 2024.

Održana prva Ri-Comp konferencija na Tehničkom fakultetu

Riteh Web Team slavi 10. godišnjicu te je tim povodom 15. ožujka s ponosom predstavio svoju prvu Ri-Comp konferenciju.

Konferencija je okupila stručnjake iz područja web razvoja, dizajna, umjetne inteligencije i tehnologije, nudeći jedinstvenu priliku za stjecanje novih znanja, razmjenu iskustava i networking s vodećim stručnjacima u industriji.

Održane su zanimljive i uzbudljive panel rasprave među kojima se posebno ističu Dino Ilić iz tvrtke Microsoft i dr. Damir Arbula, bivši profesor na Tehničkom fakultetu, ujedno i jedan od osnivača Riteh Web Teama, te bivši djelatnik tvrtke Google.

U okviru konferencije, dekan Tehničkog fakulteta, prof. dr. Lado Kranjčević, najavio je i nove studijske programe koji se pokreću na fakultetu, a među kojima su studij Mehatronike i robotike, studijski program Digital engineering na engleskom jeziku, te planirani zajednički studijski program Ekonomskog i Tehničkog fakulteta koji će spojiti ekonomiju, financije i tehnologiju tijekom akdemske godine 2025./2026.

Program konferencije na temu "Od kolijevke do developera" je okupio stručnjake koji su podijelili svoje znanje o najnovijim trendovima i tehnologijama u web industriji:

• Dino Ilić, Keynote: 5 stvari koje svaki developer treba znati!
  • Ivan Zatezalo, Build-a-GPT
  • Zvonimir Matić, Dev2Dev: Buddy, keep it simple!
  • Damir Arbula, Keynote: Panel rasprava: Lutajući inženjer (starog kova)
  • Maja Abramović, Od funkcije do aplikacije
  • Antonio Maffei, Enhancing Education through Blended Learning
  • Arian Skoki, Soccer Dilemma: Identifying Supersubs and Mastering Tactical Substitution

Dodatne informacije o konferenciji mogu se pronaći na: https://www.ri-comp.com/

Konferenciju je popratio i Novi list: https://www.novilist.hr/ostalo/sci-tech/znanost/ri-comp-na-rijeckom-tehnickom-fakultetu-okupio-it-strucnjake/

Obrana doktorskog rada - Davor Bolf

Obrana doktorskog rada bit će održana u srijedu 15. svibnja 2024. u 11:00 sati u Vijećnici.

Terenska nastava - IHC Engineering Croatia

Studenti prijediplomskog studija brodogradnje u okviru kolegija Osnove gradnje broda u ponedjeljak 22. 4. 2024. pod vodstvom assist. Domagoja Vrtovšnika, posjetili su tvrtku IHC Engineering Croatia d.o.o.

Info dan: Vesna Venture Capital - investicijski fond za financiranje transfera tehnologije

STEP RI organizira info dan o prvom investicijskom fondu usmjerenom na transfer tehnologije i komercijalizaciju inovacija u ranoj fazi - Vesna Venture Capital. Info dan će se održati 7. svibnja 2024. u 10:00h u prostorima STEP RI (dvorana na 1. katu).

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

25. travnja 2024.

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

25. travnja 2024.

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).