25. siječnja 2024.

Rijeka tehnologije: Otkrij svijet znanosti na Tehničkom fakultetu u Rijeci

U sklopu ovogodišnjeg izdanja manifestacije „Rijeka tehnologije“ , Tehnički fakultet poziva učenike, studente i sve zaljubljenike u znanost da se pridruže nizu zanimljivih radionica i predavanja i upoznaju se s tehnologijama koje mijenjaju svijet u kojem živimo.

Za male znanstvenike:

Pripremili smo radionicu „Izradi svoj brod“ koja će biti održana u ponedjeljak, 29. siječnja, od 13:30 do 15:00. Pozivamo vas da nam se pridružite, mnogo naučite i dobro se zabavite uz voditeljice Marijanu Balas i Dunju Legović.
(Napomena: Radionica je otvorena za 20 učenika osnovnih škola s prethodnom prijavom na suncana.smokvinahanza@riteh.uniri.hr)

Uz navedenu radionicu, u ponedjeljak, 29. siječnja od 13:30 do 15:00, održat će se i Dan otvorenih laboratorija za male, gdje će se naši najmlađi znanstvenici imati priliku upoznati s različitim aspektima tehnologije, od virtualne stvarnosti do solarnih elektrana.
(Napomena: POPUNJENO)

HODOGRAM AKTIVNOSTI

Za starije ljubitelje znanosti:

U ponedjeljak, 29. siječnja, od 15:30 do 17:30., ne propustite niz zanimljivih znanstveno-popularnih predavanja Ovo je savršena prilika za srednjoškolce, studente, i ostale zaljubljenike u znanost da zavire u svijet znanstvenog istraživanja.
(Napomena: Prethodna najava NIJE potrebna)

RASPORED PREDAVANJA

Program na Tehničkom fakultetu nastavit će se u četvrtak i petak 01. i 02. veljače 2024. Danima otvorenih laboratorija koji učenicima srednjih škola pružaju jedinstvenu priliku da zavire u laboratorije Tehničkog fakulteta.

Za više informacija pratite obavijesti na web stranici fakulteta i društvenim mrežama kao i na web stranici manifestacije
„Rijeka tehnologije“.

Obrana doktorskog rada - Davor Bolf

Obrana doktorskog rada bit će održana u srijedu 15. svibnja 2024. u 11:00 sati u Vijećnici.

Terenska nastava - IHC Engineering Croatia

Studenti prijediplomskog studija brodogradnje u okviru kolegija Osnove gradnje broda u ponedjeljak 22. 4. 2024. pod vodstvom assist. Domagoja Vrtovšnika, posjetili su tvrtku IHC Engineering Croatia d.o.o.

26. travnja 2024.

Info dan: Vesna Venture Capital - investicijski fond za financiranje transfera tehnologije

STEP RI organizira info dan o prvom investicijskom fondu usmjerenom na transfer tehnologije i komercijalizaciju inovacija u ranoj fazi - Vesna Venture Capital. Info dan će se održati 7. svibnja 2024. u 10:00h u prostorima STEP RI (dvorana na 1. katu).

26. travnja 2024.

Obavijest o ishodu natječajnog postupka

Sveučilište u Rijeci - Tehnički fakultet objavljuje obavijest o ishodu natječajnog postupka.

25. travnja 2024.

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

25. travnja 2024.

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).