25. svibnja 2022.

Posjet firmi EMCO GmbH – Hallein, Austrija – terenska nastava

Studenti Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, diplomskog sveučilišnog studija strojarstva iz predmeta CNC/NC obradni strojevi, u sklopu terenske nastave posjetili su, dana 23. svibnja 2022. godine, firmu EMCO GmbH – Hallein, Austrija.

Firma EMCO GmbH bavi se razvojem, projektiranjem i proizvodnjom alatnih strojeva tokarilica, glodalica, obradnih centara, edukacijskih alatnih strojeva, automatizacije i kompletnih rješenja “ključ u ruke”.

U sklopu posjeta ljudi iz firme EMCO GmbH, kao i njihova zastupnika za Hrvatsku firme MTH strojevi d.o.o. Čakovec, upoznali su nas sa sa svim fazama u procesu nastanka industrijskih alatnih strojeva kao i veoma popularnih edukacijskih verzija, počev od izrade dijelova iz lima, preko linije za montažu, elektro odjela, odjela površinke zaštite, završne obrade i ugradnje (specijalni zahtjevi kupaca), testiranja alatnih strojeva i pakiranja istih prije isporuke kupcima širom svijeta. Također posjetili smo i EMCO edukacijski centar (Schulungszentrum) gdje učenici iz srednjih škola (budući zaposlenici) stječu osnovna i napredna znanja iz strojne obrade kao i showroom sa novim industrijskim strojevima i primjerima gotovih rješenja proizvodnih stanica-ćelija (paletomati, roboti, manipulatori, različite izvedbe dostavljača sirovca, itd.) prema zahtjevima kupca. Ovo je bila dobra prilika studentima završne godine da na jednom mjestu dobiju uvid u proces nastanka jednog kompleksnog mehatroničkog proizvoda kao što je alatni stroj.

Posebna zahvala na cjelokupnoj organizaciji posjeta, te ukazanom gostoprimstvu ide g. Heinrich Wulf ispred firme EMCO GmbH i našem bivšem studentu g. Nevenu Bakaču ispred firme MTH strojevi d.o.o.

EMCO-slika2.1.jpg

EMCO-slika3.1.jpg