23. lipnja 2023.

Posjet firmi HSTec Brand of CHIRON Group - Zadar

Dana 21.06.2023. studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci, sveučilišnog diplomskog studija strojarstva iz kolegija: CNC/NC obradni strojevi, u sklopu terenske nastave posjetili su firmu HSTec Brand of CHIRON Group - Zadar.

Dana 21.06.2023. studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci, sveučilišnog diplomskog studija strojarstva iz kolegija: CNC/NC obradni strojevi, u sklopu terenske nastave posjetili su firmu HSTec Brand of CHIRON Group - Zadar (više na poveznici https://www.hstec.hr/hr) koja se bavi razvojem, projektiranjem i proizvodnjom preciznih visokobrzinskih elektromotornih vretena, direktnih pogona i druge visokobrzinske opreme, automatizacije specijalnih obradnih strojeva i sustava, kao i implementacije robotskih ćelija prema zahtjevima kupca.

U sklopu posjeta vodeći ljudi firme upoznali su nas sa razvojnim projektima, smjernicama daljnjeg razvoja firme, te smo imali priliku tijekom obilaska pogona dobiti uvid u tijekove proizvodnih procesa.

Put Zadra se krenulo u 7:00 sati, a povratak u Rijeku je bio u 20:00 sati. Ovo je bila dobra prilika studentima završnih godina da na jednom mjestu, u bazično inženjerskoj firmi, vide put nastanka proizvoda od ideje do realizacije.

20230621_141303.jpg