12. veljače 2018.

Predavanje dr. sc. Marina Prebega

U petak, 16.2.2018. godine u 11:00 sati u Vijećnici Fakulteta će se održati predavanje dr. sc. Marina Prebega.

Dr. sc. Marin Prebeg će održati predavanje na temu: Large Time Step methode za hiperboličke zakone očuvanja.

Sažetak:

Hiperbolički zakoni očuvanja koriste se za modeliranje brojnih prirodnih pojava i procesa, poput dinamike fluida, biomehanike, elektrodinamike, astrofizike, magnetohidrodinamike te višefaznog strujanja kakvo susrećemo, na primjer, u naftnoj industriji. Raznolikost pojava i procesa koje hiperbolički zakoni očuvanja opisuju za posljedicu ima mnoštvo različitih numeričkih metoda koje se međusobno razlikuju ovisno o preciznosti, efikasnosti i robusnosti. Tema ovog predavanja su takozvane Large Time Step (LTS) metode – eksplicitne, bezuvjetno stabilne metode konačnih volumena čija stabilnost nije ograničena klasičnim CFL (Courant-Friedrichs-Lewy) uvjetom, te njihova primjena na Eulerove jednadžbe mehanike fluida i matematičke modele višefaznog strujanja. Predavanje se sastoji od istraživačkih rezultata koji su dio doktorskog rada predavača, te pregleda istraživačke aktivnosti na temu LTS metoda na Zavodu za energetiku i procesno inženjerstvo Norveškog sveučilišta znanosti i tehnologije, u suradnji sa znanstveno-istraživačkim institutom SINTEF. Disertaciju predavača moguće je pronaći na https://brage.bibsys.no/xmlui/handle/11250/2463112.

25. srpnja 2018.

Javno savjetovanje za dodjelu STEM stipendija

Savjetovanje je otvoreno do 5. kolovoza 2018.

20. srpnja 2018.

Studentski izbori 2018. - ponavljanje glasovanja

Donijeta je Odluka o određivanju dana ponavljanja izbora za izbor studentskih predstavnika u Studentski zbor Sveučilišta u Rijeci i studentske zborove sastavnica Sveučilišta u Rijeci 2018.

19. srpnja 2018.

Natječaj za izbor

Natječaj za izbor; tri nastavnika u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docent, tri suradnika u suradničko zvanje i na radno mjesto asistent, jednog suradnika za izbor u naslovno suradničko zvanje asistent

16. srpnja 2018.

Traže se stipendisti

Drvna industrija Klana d.d. traži motivirane studente za obavljanje studentske prakse i osigurava im stipendiju za vrijeme trajanja studija.

13. srpnja 2018.

Computer Society Congress

Studentski zbor Tehničkog fakulteta u Rijeci u suradnji s IEEE studentskim ogrankom Sveučilišta u Rijeci i potporom Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci organizira prvi Computer Society kongres u Rijeci 14. i 15.srpnja 2018.

12. srpnja 2018.

Kalendar nastave

Kalendar nastave za akademsku godinu 2018./2019. nalazi se u privitku.