10. listopada 2016.

Prijave na natjecanje timova studenata informatičara hrvatskih sveučilišta

Prijave timova se zaprimaju najkasnije do srijede, 19. listopada, a natjecanje se održava u nedjelju, 23. listopada 2016., od 12:00 sati.

Natjecanje se održava istovremeno na četiri sveučilišta u Zagrebu, Osijeku, Puli i Rijeci. Timovi se sastoje od tri studenta s istog sveučilišta, a natjecanje se sastoji rješavanja 8 do 10 zadataka unutar 5 sati.

Dozvoljeni programski jezici su Python, C/C++ i Java na Linux platformi.

Zadatke za natjecanje te evaluaciju natjecateljskih rješenja osigurava Hrvatski savez informatičara. Prostor za natjecanje za Sveučilište u Rijeci osigurava Tehnički fakultet, a za organizaciju je odgovoran dr. sc. Damir Arbula na čiju mail adresu damir.arbula@riteh.hr se šalju podaci potrebni za prijavu za svakog člana tima:

• ime i prezime
  • broj telefona
  • godina rođenja
  • godina početka studiranja
  • naziv studija, fakultet

Nakon isteka roka za prijave, svi natjecatelji dobit će obavijest s detaljima o samom natjecanju. Službena obavijest o prijavi i detalji o samom natjecanju mogu se pronaći na stranicama Hrvatskog saveza informatičara.

Najbolji timovi s pojedinih sveučilišta ostvaruju uvjet za nastup tima na Srednjoeuropskom studentskom ACM natjecanju (CERC) koje se ove godine održava u Zagrebu od 18. do 20. studenog 2016. Na CERC-u timovi će se natjecati za pravo nastupa na svjetskom studentskom ACM ICPC natjecanju koje se održava u Rapid City, Sjedinjene Američke Države, od 20. do 25. svibnja 2017. godine.

Korisne poveznice

Zadaci s prošlogodišnjih natjecanja

Zadaci s prošlogodišnjeg natjecanja CERC

Zadaci s prošlogodišnjeg natjecanja ICPC

20. siječnja 2021.

Uvodno predavanje IEEE SB Rijeka

IEEE Studentski ogranak Sveučilišta u Rijeci će organizirati online meeting u kojem je cilj potražiti nove, mlade i ambiciozne studente koji su spremni biti dio najveće međunarodne neprofitne profesionalne organizacije te upoznati studenete sa radom samog IEEE-a.

19. siječnja 2021.

OBAVIJEST - Upis kolegija u ljetni semestar ak.god. 2020./2021.

Upisi će se obavljati na daljinu („on-line”) ISVU-studomat aplikacijom i elektroničkom poštom u ponedjeljak 22.02. i utorak 23.02.2021.

19. siječnja 2021.

Meni od 18. do 22. siječnja 2021.

18. siječnja 2021.

Poziv na edukativne aktivnosti AZVO-a u 2021. godini

Agencija za znanost i visoko obrazovanje (AZVO) u 2021. godini nastavlja u okviru projekta SKAZVO, financiranog sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda, organizirati edukativne aktivnosti namijenjene djelatnicima visokih učilišta i studentima

15. siječnja 2021.

Posjet studenata brodogradnje 3. MAJU

U okviru kolegija Oprema broda i Oprema broda ST, studenti preddiplomskog studija brodogradnje posjetili su brodogradilište 3.MAJ.

15. siječnja 2021.

Odluka o dodjeli Nagrade za transfer znanja 2020.

Zaklade Sveučilišta u Rijeci donjela je Odluku o dodjeli Nagrade za transfer znanja 2020. https://www.zaklada.uniri.hr/zaklada/32599-2/