Zavod za automatiku i elektroniku

20. travnja 2022.

Predavanje "Primjena umjetne inteligencije: jučer, danas, sutra" i predstavljanje radionica

Predavanje pod naslovom "Primjena umjetne inteligencije: jučer, danas, sutra" 28.04.2022. održat će dr.sc. Ivan Lorencin, asistent na Zavodu za Automatiku i elektroniku Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci koji je doktorirao na primjeni umjetne inteligencije pod mentorstvom prof. dr. sc. Zlatana Cara.

Predavanje pod naslovom "Primjena umjetne inteligencije: jučer, danas, sutra" održati će dr. sc. Ivan Lorencin, asistent na Zavodu za Automatiku i elektroniku Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci koji je doktorirao na primjeni umjetne inteligencije u dijagnostici karcinoma mokraćnoga mjehura pod mentorstvom prof. dr. sc. Zlatana Cara, predstojnika zavoda za Automatiku i elektroniku.

Nakon predavanja predstavit će se radionice koje se planiraju održati u organizaciji mladih znanstvenika zaposlenih na Zavodu za automatiku i elektroniku koje su prvenstveno namijenjene studentima Tehničkog fakulteta, ali se mogu pridružiti i ostali zainteresirani.

Radionice su tematski vezane za razvoj programskih rješenja korištenjem metoda umjetne inteligencije za probleme iz područja medicine i inženjerstva. Također, jedna će radionica biti temeljena na primjeni evolucijske robotike. Svakom zainteresiranom sudioniku omogućit će se odabir jedne ili više tema koje ga zanimaju. Svakom će timu biti dodijeljen mentor, doktorand ili poslijedoktorand ovisno o njegovim ekpertizama.

Predavanje i predstavljanje tema radionica održat će se 28.04.2022. u 18 sati u predavaoni P1 Tehničkog fakulteta.

Link na Facebook događaj:

RiTeh.jpg