11. listopada 2019.

Otvorene prijave za studentsko natjecanje Realizator 2019.

Zaklada Sveučilišta u Rijeci otvorila je prijave za četvrtu ediciju sveučilišnog case study natjecanja Realizator 2019. Realizator je studentsko natjecanje koje na inovativan način pridonosi suradnji akademske i poslovne zajednice.

Zaklada Sveučilišta u Rijeci otvorila je prijave na četvrtu ediciju studentskog case study natjecanja Realizator 2019. Dosadašnjih 220 uključenih studenata u 84 tima s 11 sveučilišnih sastavnica, te 13 poduzeća i institucija potvrđuju uspješnost Realizatora kao primjera dobre prakse povezivanja sveučilišne i poslovne zajednice.

Radeći na stvarnim poslovnim slučajevima, studenti dobivaju mogućnost primijeniti stečeno znanje i razviti konkretne vještine potrebne na tržištu rada. Uz edukativnu i mentorsku podršku, mladi istražuju, formiraju i prezentiraju inovativna rješenja na zadani izazov dok bogati popratni program potiče umrežavanje i stvaranje prvih poslovnih poznanstava.

Ovogodišnji partneri i slučajevi su: Arriva Hrvatska – „Osmisliti razvoj loyalty programa“, Dogma nekretnine - „Primjena novih tehnologija u prometu nekretninama“, Grad Kastav – „Vandalizam u Gradu Kastvu“, Jadran galenski laboratorij - „Zaštita prava intelektualnog vlasništva“, MEP – „Analiza isplativosti razvoja proizvoda 3D SIMULATOR ZA SIGURNO UPRAVLJANJE PROMETOM LNG TANKERA  u nastavi i edukaciji pomoraca“ i Njivice Hoteli – „Sustav nagrađivanja zaposlenika u hotelskoj industriji“. Novitet četvrte edicije je i Secret case, poslovni slučaj manje zahtijevnosti čija tema ostaje tajna do početka natjecanja, a pobjedničko rješenje realizirat će se u praksi.

Realizator 2019. program podijeljen je u pet modula: START (Otvorenje natjecanja i predstavljanje poslovnih slučajeva i partnera), SUPPORT (radionice generiranja inovativnih ideja i pripreme rješenja), LEARN & MINGLE (interaktivne edukcije i umrežavanje s poduzetnicima, kreativcima i inovatorima), PLAY (priprema pitch-a, izlaganja rješenja u tri minute) i WIN (Završnica natjecanja Pitching Day Competition, prezentiranje poslovnih rješenja stručnom žiriju i proglašenje pobjednika).

Prva tri najbolja rješenja svakog poslovnog slučaja novčano se nagrađuju u iznosu 3.000 kuna za prvo mjesto, 2.000 kuna za drugo mjesto te 1.000 kuna za treće mjesto. Osim novčanih nagrada, bit će uručena i nagrada za najaktivniji tim, a pobjedničkim timovima osiguran je i službeni razgovor za pristup programu besplatne podrške razvoja inovativnih poslovnih ideja.

Otvorenje i predstavljanje poslovnih partnera i slučajeva zakazano je za 22. listopada 2019. u 17 sati u Step Ri-u (Radmile Matejčić 10, Rijeka). Natjecanje je otvoreno svim studentima u Rijeci, a mogu sudjelovati u timovima od dva do četiri člana. Prijave se vrše online na mrežnim stranicama Zaklade Sveučilišta u Rijeci (www.zaklada.uniri.hr) do 27. listopad 2019.

Natjecanje od 2016. godine provodi Zaklada Sveučilišta u Rijeci u suradnji sa Znanstveno tehnologijskim parkom Step Ri i uz potporu Primorsko-goranske Županije kao aktivnost fonda Studenti za društvo znanja.

Otvorenje Realizator 2018.jpg

Pobjednici 2018.jpg

Prvenstvo Fakulteta u šahu

Održano je 4. Prvenstvo Tehničkog fakulteta u šahu za studentice i studente uz sudjelovanje 17 igrača. Nakon odigranih 7 kola, pobjedu je odnio Sandro Šafar s osvojenih 6½ bodova, srebrnu medalju osvojio je Enrico Ghersinich s osvojenih 6 bodova, a brončanu Ivan Trošelj s osvojena 4½ boda.

Javna obrana teme doktorskog rada - Josip Ivankić, mag. ing. el.

Javna obrana teme doktorskog rada bit će održana u srijedu, 15. svibnja 2024., u 11:00 sati u Uredu prodekana (Sala za sastanke).

24. travnja 2024.

INNO2MARE Challenge – sudjelujte u međunarodnom hackathonu!

U sklopu EU projekta INNO2MARE organizira se online hackathon koji će se održati od 10. do 12. svibnja 2024. Prijave su otvorene za sve zainteresirane za područje programiranja i digitalnih tehnologija u sektoru pomorstva.

23. travnja 2024.

Job.Fair 2024.

Pridružite nam se i ove godine na Job.Fairu koji će se održati u četvrtak, 09. svibnja 2024., u auli Fakulteta u trajanju od 9:00 do 15:00 sati. Također, pojedine tvrtke će se predstaviti studentima i kratkim prezentacijama koje započinju u 9:00 sati.

23. travnja 2024.

Terenska nastava – posjet tvrtki Vertiv

U petak, 19. travnja 2024. studentice i studenti Tehničkog fakulteta posjetili su tvrtku Vertiv.

18. travnja 2024.

Let's Grow konferencija

Molimo zainteresirane studentice i studente da se jave Vanji Čotić Poturić, v. pred.: vcotic@riteh.uniri.hr