10. listopada 2023.

RiGPT tim Tehničkog fakulteta osvojio treće mjesto na Ri-Hack 2.0 Hackathonu

Zadatak ovogodišnjeg Ri-Hacka bio je pronaći rješenje koje će educirati o zdravim navikama, potaknuti aktivnost ili podići svijest o mentalnom zdravlju.

Proteklog vikenda, od 6. do 8. listopada 2023., Rijeka je postala domaćinom drugog izdanja Ri-Hack 2.0 hackathona.

Ovaj događaj rezultat je suradnje između Riteh Web Team-a, Tehničkog fakulteta, Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci, udruge UPTZ i StepRi znanstveno-tehnologijskog parka.

Svaki Hackaton predstavlja izazovno okruženje koje potiče na inovativnost i osmišljanje kreativnih tehničkih rješenja problema, a Ri-Hack 2.0 nije bio iznimka.

Devet timova s različitih fakulteta iz Hrvatske i regije okupilo se oko ovogodišnje teme „Poticanje ljudi na zdrav život“ i natjecalo se za novčane nagrade ukupne vrijednosti 3000 eura u osmišljanju rješenja koje će educirati o zdravim navikama, potaknuti na tjelesnu aktivnost ili povećati svijest o mentalnom zdravlju.

Nakon 24 sata rada na zadanom problemu, timovi su svoja rješenja predstavili pred stručnim žirijem sastavljenim od stručnjaka iz pokroviteljskih firmi AITAC, RiWare i ASEE.

Prvo mjesto osvojio je tim "NaN" s Fakulteta organizacije i informatike te osvojio nagradu u iznosu od 1600 eura. Druga nagrada, u iznosu od 1000 eura, pripala je timu "localhost:71000" s Elektrotehničkog fakulteta u Sarajevu. Treće mjesto, uz nagradu od 400 eura, zauzeo je tim "RiGPT" koji čine studenti Tehničkog fakulteta u Rijeci Andrej Božić, Dominik Kovačević, Leonard Martinis i Vedran Gvoić.

Posebno ponosni na postignuće svog tima, Tehnički fakultet u Rijeci ovim putem čestita timu "RiGPT" na osvojenom trećem mjestu!