14. lipnja 2023.

Student Tehničkog fakulteta Luka Zvonarek ostvario je značajan uspjeh na međunarodnom natjecanju

Na prestižnom Danskom tehničkom sveučilištu DTU, od 12. – 16. lipnja 2023. god održala se 23. međunarodna konferencija EUSPEN, a ovogodišnji sudionici natjecanja bili su i studenti našeg fakulteta Luka Zvonarek i Mato Štefanac.

Međunarodna znanstveno-stručna udruga European Society for Precision Engineering and Nanotechnology (EUSPEN - https://www.euspen.eu/) je organizator studentskog natjecanja EUSPEN Talent Programme (https://www.euspen.eu/talent-programme/), otvorenog posebno nadarenim studentima sveučilišnih diplomskih i poslijediplomskih studija, u pravilu tehničkih i prirodnih znanosti. U čak 18 europskih zemalja, te uz sudjelovanje i studenata iz SAD i Japana, na osnovu prijava odabrani su nacionalni predstavnici na natjecanju. Koordinator aktivnosti na razini Republike Hrvatske je prof. dr. sc. Saša Zelenika s Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, a ovogodišnji sudionici natjecanja bili su i studenti našeg fakulteta Luka Zvonarek i Mato Štefanac.

Odabrani studenti su svrstani u međunarodne timove od po 3 sudionika koji su zajednički radili na zahtjevnom tehnološkom problemu vezanom uz potrebe tvrtke LEGO. Međunarodno prosudbeno povjerenstvo je onda odabralo najbolja tri tima koja su pozvana da prezentiraju svoja rješenja, na osnovu čega je proglašen i apsolutno najbolji tim. Na kraju je, u sklopu 23. međunarodne konferencije EUSPEN-a koja se održava od 12. – 16. lipnja 2023. godine na prestižnom Danskom tehničkom sveučilištu DTU, pobjedničkim timom proglašena skupina LEGO Colloseum gdje je, uz kolege sa sveučilišta KTH – Royal Institute of Technology iz Štokholma u Švedskoj te University of Huddersfield iz Ujedinjenog Kraljevstva, aktivan član bio i kolega Luka Zvonarek s konstrukcijskog usmjerenja sveučilišnog diplomskog studija strojarstva Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.

Čestitamo kolegi koji je, uz nesumnjive osobne kvalitete, pokazao i dokazao i kvalitetu obrazovanja kojega je stekao na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, te je time dao značajan doprinos međunarodnoj vidljivosti naše institucije i Hrvatske.

euspen 2.jpg

euspen 3.jpg