Zavod za računarstvo

12. prosinca 2023.

Studentski tim Tehničkog fakulteta sudjelovao na natjecanju CERC 2023

Od 8. do 10. prosinca 2023. godine, održano je Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje (CERC) na kojem je sudjelovalo 60 timova s 26 sveučilišta iz sedam srednjoeuropskih zemalja (Češka, Hrvatska, Latvija, Mađarska, Poljska, Slovačka i Slovenija). Sveučilište u Rijeci predstavljao je tim s RITEH-a.

Na Fakultetu za računarstvo i informatiku u Ljubljani, od 8. do 10. prosinca 2023. godine, održano je Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje (CERC) na kojem je sudjelovalo 60 timova s 26 sveučilišta iz sedam srednjoeuropskih zemalja (Češka, Hrvatska, Latvija, Mađarska, Poljska, Slovačka i Slovenija).

Republiku Hrvatsku je na ovom natjecanju predstavljalo ukupno pet timova: tri tima Sveučilišta u Zagrebu, te po jedan tim Sveučilišta u Rijeci i Puli, koji su pravo nastupa izborili sudjelovanjem na Natjecanju timova studenata informatičara hrvatskih sveučilišta.

Pod pokroviteljstvom Tehničkog fakulteta, naš studentski tim (AlgoRiteh) natjecao se u Ljubljani u sastavu Luka Ivanić, Nikolina Rodin i Jakov Tomasić (voditelj Sandi Ljubić). Ove godine natjecanje je obuhvaćalo 12 vrlo zahtjevnih problemskih zadataka i 5 sati raspoloživog vremena za rješavanje. U iznimno jakoj konkurenciji, naš tim zauzeo je 56. mjesto.

Nešto skromniji rezultat u odnosu na prethodne godine ne umanjuje uspjeh našeg tima. Naime, Srednjoeuropsko studentsko ICPC natjecanje (CERC) jedno je od najjačih regionalnih natjecanja u Europi i svijetu i dio je Svjetskog studentskog ICPC natjecanja (International Collegiate Programming Contest - ICPC) - najstarijeg, najvećeg i najprestižnijeg natjecanja u programiranju na svijetu. Naši studenti su, osim natjecanja, imali priliku bolje se upoznati sa studentima sličnog profila sa srodnih sveučilišta, kao i ostvariti vrijedne kontakte s predstavnicima sponzora (Huawei, JetBrains, Jane Street, Pinely).

20231208_204705.jpg

IMG-20231209-WA0008.jpg