21. veljače 2019.

Sudjelovanje prof. dr. sc. Senke Maćešić i prof. dr. sc. Nelide Črnjarić-Žic na IPAM workshopu

Profesorice Tehničkog fakulteta u Rijeci su sudjelovale na IPAM workshopu „Operator Theoretic Methods in Dynamic Data Analysis and Control".

U periodu od 11. -15. veljače 2019. godine prof. dr. sc. Senka Maćešić i prof. dr. sc. Nelida Črnjarić-Žic boravile su na Institute of Pure and Applied Mathematics na University of California, Los Angeles. Sudjelovale su na IPAM workshopu „Operator Theoretic Methods in Dynamic Data Analysis and Control“, pri čemu je prof. dr. sc. Senka Maćešić bila u organizacijskom odboru, te su obje održale pozvana predavanja vezana uz primjenu Koopmanovog operatora u različitim dinamičkim sustavima. Na workshopu su se okupili vodeći znanstvenici koji se bave analizom i primjenom dinamičkih sustava korištenjem operatorskog pristupa.