26. svibnja 2022.

Terenska nastava: 3. MAJ Brodogradilište d.d.

Dana 18. i 24. svibnja 2022., studenti preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija strojarstva i brodogradnje, u okviru terenske nastave iz predmeta „Brodski sustavi“ i „Brodski pomoćni strojevi“ posjetili su 3. MAJ Brodogradilište d.d.

U dva uzastopna posjeta, 18. i 24. svibnja 2022., pod vodstvom prof. dr. sc. Tomislava Mrakovčića, studenti 3. godine preddiplomskog sveučilišnog studija strojarstva i studenti 1. godine diplomskih sveučilišnih studija strojarstva i brodogradnje posjetili su 3. MAJ Brodogradilište d.d. Terenska nastava održana je iz predmeta „Brodski pomoćni strojevi“ i „Brodski sustavi“. Tijekom posjeta studenti su razgledali brod za prijevoz vozila kapaciteta 7000 automobila. Sustav pomičnih paluba unutar broda omogućuje prijevoz automobila, kombi vozila i kamiona. Osim teretnog prostora broda, studenti su razgledali strojarnicu i njenu opremu, glavnu palubu broda te komandni most broda.

Od strane Brodogradilišta 3. MAJ d.d., stručno vodstvo tijekom razgledavanja broda bilo je povjereno dr. sc. Rajku Rubeši, našem dugogodišnjem suradniku u nastavi. Ljubaznim domaćinima zahvaljujemo na gostoprimstvu, a iskusnom dr. sc. Rajku Rubeši zahvaljujemo na odvojenom vremenu, trudu i izvrsnom stručnom vodstvu.

image_2022-05-26_08-27-25-344.jpg