23. studenoga 2023.

Terenska nastava: Brodogradilište 3. MAJ

U studenom ove godine, u okviru V. semestra i kolegija "Tehnologija brodogradnje“, studentice i studenti Tehničkog fakulteta posjetili su Brodogradilište 3. MAJ.

Nastavljamo kontinuitet terenske nastave u "Brodogradilištu 3. MAJ" ! U studenom ove godine, u  okviru V. semestra i kolegija "Tehnologija brodogradnje“, posjetili smo naše brodogradilište.

Uz stručno vodstvo predmetnog nastavnika prof. Marka Hadjine, dipl. ing. Nenada Vukasa i Daniela Klanjca („Brodogradilište 3.MAJ“)  te asistenta Domagoja Vrtovšnika, studenti su posjetili ured Tehnologije gradnje broda gdje su dobili uvid u relevantne nacrte i kroz razgovor saznali razne specifične informacije vezane uz gradnju broda, a koje su tim zanimljivije kada ih prenose stručnjaci temeljem osobnog iskustva gradnje brodova u brodogradilištu.

Nadalje, studenti su na prostorima predmontaže imali priliku proučiti detalje strukture, zavarivanja, nacrta, transporta i sl. sekcija brodova trenutno u gradnji. Na kraju je prezentirana hala, njezine karakteristike, oprema te osnovni postupak AKZ sekcija broda.

Zahvaljujemo "Brodogradilištu 3. MAJ", kolegi Danielu Klanjcu i Nenadu Vukasu na susretljivosti i gostoprimstvu te prenesenim znanjima studentima koji doprinosi vrijednom povezivanju znanja stečenih na studiju brodogradnje s praksom projektiranja i gradnje broda.

Vidimo se uskoro opet na porinuću!